Lietuvoje

2017.11.23 15:37

Seimas paragino uždrausti į Lietuvą atvykti 44 asmenims

ELTA2017.11.23 15:37

Seimas, minėdamas Rusijos teisininko Sergėjaus Magnickio žūties metines, paragino į sąrašą asmenų, kuriems yra draudžiama atvykti į Lietuvą, įtraukti 44 asmenis. 

Tai siūloma padaryti remiantis 2012 m. JAV S. Magnickio teisės viršenybės atsakomybės aktu bei Įstatyme dėl užsieniečių teisinės padėties nustatytais pagrindais.

Ketvirtadienį už tai numatančią Seimo rezoliuciją balsavo 83 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Priimtu dokumentu kreipiamasi į kitų Europos Sąjungos (ES) ir NATO valstybių narių nacionalinius parlamentus, kurie raginami priimti „Magnickio“ teisės aktus, taip stiprinant bendrą teisingumo, atsakomybės ir skaidrumo erdvę.

Seimas taip pat pakvietė ES vyriausiąją užsienio reikalų įgaliotinę Federicą Mogherini, Europos Komisiją bei Europos Tarybą įsiklausyti į Europos Parlamento raginimus priimti „Magnickio“ sankcijas ES lygiu ir artimiausiu metu pradėti visapusiškas diskusijas dėl atitinkamo ES teisės akto.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad „įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai yra svarbus žingsnis, užtikrinantis, kad į Lietuvos Respublikos teritoriją atvykti būtų draudžiama užsieniečiams, įvykdžiusiems stambaus masto nusikaltimus žmogaus teisių, korupcijos ir pinigų plovimo srityse, ir prisidedantis prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo“.

Rusijos teisininkas S. Magnickis atskleidė finansines Rusijos Federacijos pareigūnų bei piliečių machinacijas, kai apgaulės būdu buvo pasisavinta 230 mln. JAV dolerių dydžio suma mokesčių mokėtojų pinigų, ir buvo neteisėtai sulaikytas, kalintas 358 dienas bei kankintas, kol 2009 m. lapkričio 16 d. mirė, piktavališkai nesuteikus jam būtinos medicininės pagalbos. 

Rezoliucijoje pažymima, kad už šį gerai dokumentuotą nusikaltimą iki šiol nėra nubaustas joks atsakingas asmuo, o penki pareigūnai buvo net paskatinti valstybės apdovanojimais.

Kaip ELTA jau skelbė, lapkričio 16 d. Seimas papildė esamus ilgalaikio draudimo užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką pagrindus. Pagal naujas nuostatas į šalį bus uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Įstatyme įtvirtinama, kad užsieniečiui bus uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką, arba kad kurstė ar kitaip dalyvavo darant tokias nusikalstamas veikas ir (ar) dėl šių priežasčių užsienietis yra įtrauktas į kitos ES valstybės narės, Europos laisvosios prekybos asociacijos ar NATO valstybės narės nacionalinį užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti, sąrašą.

Sprendimą uždrausti užsieniečiui atvykti į Lietuvą, gavęs užsienio reikalų ministro siūlymą, priims vidaus reikalų ministras. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkų pasienio užkardoje
Tik LRT.LT 13
Karantinas Lietuvoje
COVID-19 TRUMPAI 10