Lietuvoje

2013.06.10 11:20

Kandidatas į ūkio ministrus: esu žmogus, kuris įsigilina į esmę

ELTA 2013.06.10 11:20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio rytą susitiko su kandidatu į ūkio ministro postą Evaldu Gustu. Šalies vadovė sprendimą dėl jo paskyrimo žada priimti artimiausiu metu.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio rytą susitiko su kandidatu į ūkio ministro postą Evaldu Gustu. Šalies vadovė sprendimą dėl jo paskyrimo žada priimti artimiausiu metu.

Tai po šalies vadovės susitikimo su kandidatu pranešė Prezidentės spaudos atstovė Daiva Ulbinaitė.

E. Gustas teigė su šalies vadove kalbėjęsis apie problemas, kylančias Ūkio ministerijoje ir ekonominėje šalies sferoje.

„Mano nuomonė su Prezidentės nuomone sutapo, kad pirmieji uždaviniai yra sėkmingas pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai, geresnių sąlygų verslui, inovacijoms sudarymas, Vyriausybės programos įgyvendinimas“, – po susitikimo kalbėjo kandidatas į ūkio ministrus.

Paklaustas, ar susitikimo metu buvo tikrinamos anglų kalbos žinios, E. Gustas teigė, jog šalies vadovė ir taip žino apie jo užsienio kalbos mokėjimą.

„Prezidentė žino, kaip aš moku anglų kalbą. Ji pokalbiu metu tiesiogiai nebuvo vartojama, bet kai kurie pasakymai buvo anglų kalba“, – sakė kandidatas.

Klausiamas apie konkrečias problemas E. Gustas atsakyti, kol į jas neįsigilinęs, vengė, teigdamas, kad yra žmogus, linkęs išklausyti visas puses.

„Esu žmogus, kuris įsigilina į esmę, išklauso abi ar kelias puses ir tik po to priiminėju sprendimus“, – kalbėjo jis.

E. Gustas atviravo, jog atsistatydinimo iš Vidaus reikalų ministerijos kanclerio pareigų raštą buvo padavęs jau gegužės 8 d. ir planavo kurį laiką ilsėtis, todėl pasiūlymas tapti ūkio ministru jam buvo netikėtas.

„Buvau apsisprendęs keisti veiklos sferą, nes buvimas 12 metų tose pačiose pareigose, vykdant tas pačias funkcijas, vadybos prasme nėra gerai. Aš esu senas vadybininkas ir manau, kad mano vadybos gebėjimai, sulieti su reikalo išmanymu, gali duoti naudos valstybei“, – kalbėjo E. Gustas.

Kaip ELTA jau skelbė, Socialdemokratų partijos valdyba nutarė ūkio ministro kėdę siūlyti Vidaus reikalų ministerijos kancleriui E. Gustui. Ministro vieta liko laisva iš jos pasitraukus Birutei Vėsaitei.

E. Gustas gimė 1959 m. balandžio 1 d. Pasvalyje. Jis studijavo Kauno politechnikos institute Automatikos fakultete, kur įgijo elektroninės technikos inžinieriaus specialybę, bei Kauno technologijos universitete Viešojo administravimo fakultete.

Vidaus reikalų viceministru jis tapo 2001 m. Nuo 2003 m. dirbo Vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi, nuo 2009 m. – šios ministerijos kancleriu.