Lietuvoje

2017.11.23 11:06

VTEK siūlo pavėlinti eksministro M. Sinkevičiaus darbą „Jonavos vandenyse“

ELTA2017.11.23 11:06

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rekomenduoja koreguoti buvusio Jonavos rajono mero ir buvusio ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus darbo santykių pradžios terminą UAB „Jonavos vandenys“.

Priešingu atveju gali būti pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimas vienerius metus „atvėsti“ nuo buvusios tarnybos.

M. Sinkevičius buvo išrinktas UAB „Jonavos vandenys“ direktoriumi ir darbą turėtų pradėti gruodžio 1 dieną. Tačiau VTEK atkreipia dėmesį, kad Jonavos rajono mero pareigas jis nustojo eiti pernai gruodžio 12 dieną.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas numato, kad pareigas valstybinėje tarnyboje nustojęs eiti asmuo vienerius metus negali įsidarbinti įmonės vadovu ar eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su įmonės valdymu, turto tvarkymu, finansų apskaita ir kontrole, jei per paskutinius darbo metus jis tiesiogiai prižiūrėjo, kontroliavo arba tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant šiai įmonei palankius sprendimus.

Pažymėtina, kad savivaldybės tarybos išimtinė kompetencija, pagal Vietos savivaldos įstatymą, yra savivaldybės įmonių, akcinių bendrovių, uždarųjų akcinių bendrovių steigimas, reorganizavimas, likvidavimas ir jų priežiūra. VTEK vertinimu, UAB „Jonavos vandenys“ atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme įvardytą įmonės sąvoką, o M. Sinkevičius, būdamas Jonavos rajono savivaldybės meru, vykdė su bendrovės priežiūra susijusias funkcijas. Taigi reikalavimas „atvėsti“ jam yra taikytinas.

UAB „Jonavos vandenys“ stebėtojų taryba ir Jonavos rajono savivaldybės meras Eugenijus Sabutis turės informuoti VTEK apie priimtus sprendimus pagal gautą rekomendaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt