Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.23 14:30

Premjeras į ūkio ministrus teikia V. Sinkevičiaus kandidatūrą

BNS 2017.11.23 14:30

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis BNS patvirtino pasirinkęs parlamentaro „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojo Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą į ūkio ministro postą.

„Virginijus Sinkevičus bus teikiamas užimti ūkio ministro postą. Tai mano pasirinkimas, kuriam dar turi pritarti prezidentė. V. Sinkevičius puikiai pasirodė vadovaudamas Seimo Ekonomikos komitetui. Manau, kad jam taip pat gerai seksis dirbti ūkio ministru “, – BNS ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Anot ministro pirmininko, V. Sinkevičiaus patirtis, profesionalumas ir kompetencija jam nekelia abejonių.

Jei pritars prezidentė, 27 metų politikas taps jauniausiu ministru vyriausybėje.

„Tai žmogus, kurį Seime palaikė ir pozicijos, ir opozicijos atstovai. Ūkio ministerija itin svarbi šaliai. Dažnu atveju būtent nuo čia priimamų sprendimų priklauso, kaip augs mūsų ekonomika ir kiek lėšų galėsime skirti kitoms sritims, todėl tikiuosi, kad V. Sinkevičius darniai įsijungs į vyriausybės komandą“, – teigė vyriausybės vadovas.

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė BNS nurodė, jog naujo ministro kandidatūros teikimas kol kas nėra gautas, o šalies vadovė Dalia Grybauskaitė sprendimą dėl V. Sinkevičiaus paskyrimo priims ateinantį pirmadienį.

V. Sinkevičius BNS teigė, jog ūkio ministro pareigos – didžiulė atsakomybė prieš šalies vadovus ir rinkėjus.

„Laukia labai daug darbų, vien vyriausybės programoje yra per 100 priemonių numatyta ūkio ministro kuruojamoje srityje. Turiu dar ir savo idėjų, kurias norėčiau įgyvendinti, pavyzdžiui dėl įstaigų po ministerijomis ir kitų“, – ketvirtadienį kalbėjo V. Sinkevičius.

Anot V. Sinkevičiaus, kas galėtų užimti jo vietą Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pareigose, kol kas neaišku.

„Manau demokratiniu būdu turėtų būti ieškoma ir renkamas naujas pirmininkas“, – sakė politikas.

V. Sinkevičius Jungtinės Karalystės Aberistvito universitete yra įgijęs ekonomikos ir tarptautinių santykių bakalauro, o Nyderlandų Mastrichto universitete – Europos politikos magistro laipsnį. 2013 metais jis stažavosi Lietuvos Respublikos atstovybėje Vašingtone.

2012–2015 metais V. Sinkevičius dirbo naujienų portalo „The Lithuanian Tribune“ autoriumi ir redaktoriumi, 2013–2014 metais – Vašingtono Europos analizės centro projektų vadovo padėjėju, 2014 metais – „Lietuvos pašto“ tarptautinės grupės projektų vadovu, 2015–2016 metais – bendrovėje Lietuvos oro uostai koordinavo oro uostų koncesijos projektą, 2016 metais – agentūroje „Investuok Lietuvoje“ dirbo investicinės aplinkos gerinimo grupės vadovu.

Anglų, rusų ir lenkų kalbas mokantis V. Sinkevičius yra vedęs, turi sūnų.

Ūkio ministro postas tapo laisvas po to, kai iš koalicijos pareiškė pasitraukiantys Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai. Buvęs ūkio ministras socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius nepritarė tokiai partijos pozicijai, tačiau pakluso jos valiai ir pasitraukė iš pareigų.

Ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15