Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.22 16:41

J. Vitkaus inžinerijos bataliono vadas: išminavimas – mūsų reklaminis veidas

Kariuomenės dienos išvakarėse į tradicinę atvirų durų dieną pakvietė Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas. Čia kario profesiją, turimą techniką pristatė ne tik vietos įgulos kariai, bet ir svečiai.

Metalo ieškikliai, apsauginiai kostiumai, išminavimo robotas, moderniausia Baltijos šalyse cheminio užterštumo švarinimo įranga ir ginkluotė. Su šia technika ir ekipuote nuolatos dirba Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Jurskis sako, kad kasmet įvairiuose Lietuvos kampeliuose išminuotojai sunaikina kelis tūkstančius sprogmenų. Pastebima, kad šis skaičius priklauso nuo statybų apimties – būtent statybvietėse sprogmenys – dažniausi radiniai.

„Išminavimas yra mūsų reklaminis veidas, nes išminuotojai, ko gero, sutinkami visuose Lietuvos kampeliuose. Labai gaila, tačiau kiekvienais metais mūsų išminuotojams tenka reaguoti maždaug į 1,5 tūkstančio iškvietimų, kurių metu randama ir kiekvienais metais sunaikinama nuo 2 iki 3 tūkstančių sprogmenų“, – sako bataliono vadas.

Daugiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi