Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.22 15:38

A. Skardžiaus klausimas iš Seimo darbotvarkės išmestas dėl kelių žodžių

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį ėmėsi svarstyti Andriaus Palionio bandymą perrašyti parlamentinio tyrimo dėl Artūro Skardžiaus išvadas.

A. Skardžiaus bendražygis, jo frakcijos seniūnas A. Palionis į etikos sargus kreipėsi tvirtindamas, esą tyrimo komisijos išvados suformuluotos ne taip, kaip buvo aptarta komisijos posėdyje. Dėl tokios A. Palionio iniciatyvos parlamentinio tyrimo išvados, nors ir „kompromisinės“, praėjusią savaitę buvo išmestos iš Seimo darbotvarkės.

A. Palionio skundo komisija ėmėsi iš peties. Į posėdį iškviesti parlamentinį tyrimą atlikusios Antikorupcijos komisijos sekretoriato darbuotojai bei pareigūnai iš Seimo kanceliarijos.

Komisijos posėdžio metu, etikos sargų vadovė R. Tamašunienė nurodė gavusi informaciją, jog Antikorupcijos komisijos išvada Seime registruota su „techninėmis klaidomis“.

Etikos komisijos posėdyje Seimo kanceliarijos atstovai pripažino, kad dokumente iš tiesų yra techninių klaidų – smulkios korekcijos, niekaip nesusijusios su A. Skardžiaus veiklos vertinimu, esą bus padarytos redaguojant dokumentą.

Tarp klaidų, kurias pripažįsta Seimo kanceliarija – tokios smulkmenos kaip vietoj „yra“ rašyti „buvo“, ar pridėti „A. Skardžiaus teigimu“.

A. Palionis tvirtino, esą yra ir daugiau neatitikimų, bet pripažino, kad išvadų esmės tai visiškai nekeičia.

Etikos sargai galiausiai nutarė informuoti Seimą ir Seimo pirmininką apie technines klaidas. Jokių papildomų veiksmų Etikos ir procedūrų komisija nesiima. Taip techninio pobūdžio klaidos dokumente A. Skardžiaus klausimą iš Seimo darbotvarkės šalina mažiausiai dar vienai savaitei. Antradienio Seimo darbotvarkėje šio klausimo nebuvo dėl Etikos komisijos posėdžio, į ketvirtadienio posėdžio grafiką parlamentinio tyrimo išvados taip pat neįtrauktas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi