Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.22 15:14

Prieš 25-erius metus į pirmąjį posėdį susirinko VI Seimas

LRT.lt 2017.11.22 15:14

Prieš 25-erius metus, 1992 m. lapkričio 25 d., įvyko pirmasis naujai išrinkto VI Seimo posėdis. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos TV studijoje viešėjęs VI Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas paaiškino, kodėl jis V Seimą vadina Aukščiausiąja Taryba, o ne Aukščiausiąja Taryba-Atkuriamuoju Seimu. Žvelgdamas į to meto karikatūras ir šaržus, kurių dažnas herojus – pats Č. Juršėnas, buvęs Seimo pirmininkas prisiminė atkurtos Lietuvos Seimo istoriją, rašoma bibliotekos pranešime spaudai.

Socialdemokratas Č. Juršėnas, prisimindamas 1994–1996 metus Seime, atkreipė dėmesį, kad būtent šios kadencijos Seimui teko įgyvendinti 1992 m. Konstitucijoje nustatytą valstybės sąrangą, kloti valstybės pamatus steigiant Prezidento, Konstitucinio Teismo, Seimo kontrolierių ir kitas institucijas. „Be abejo, ne viską suspėjome, o kai ką ir ne taip padarėme“, – apie valstybei reikšmingą laikotarpį kalbėjo Č. Juršėnas.

Kviečiame žiūrėti pokalbio vaizdo įrašą. Svečią kalbino Nacionalinės bibliotekos Strateginės plėtros departamento Informacijos analitikos skyriaus vedėjas Ginas Dabašinskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi