Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.22 14:46

P. Urbšys turės atsiprašyti įžeistų moterų

Abejonę dėl to, ar tinkama Seimo narei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, kuri yra nėščia, teikti įstatymo projektą dėl embrionų saugojimo išreiškęs parlamentaras Povilas Urbšys artimiausiame posėdyje turės atsiprašyti įsižeidusių moterų. Taip trečiadienį nusprendė Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Posėdyje už tokį sprendimą balsavo 6 parlamentarai, vienas buvo prieš, du balsuojant susilaikė.

P. Urbšys paaiškino posėdyje sureagavęs vadovaujantis dviem principais – Konstitucija ir sąžine.

„Mano reakcija vadovavosi dviem principais. Įstatymo projektą aš vertinau taip, kad tai yra pasikėsinimas į gyvybę. Man tai prieštarauja tam, kas yra Konstitucijoje“, – kalbėjo parlamentaras.

Taip pat jis savo pasaulėžiūrą aiškino tuo, kad jis yra tikintis žmogus.

„Tikinčiam žmogui sąžinės balsas yra tai tuo, kuo tiki. Pagal mano įsitikinimus, gyvybė turi būti saugoma (…) Vadovaujantis tais įsitikinimais, mane suglumino faktas, kad įstatymo projektą teikia Seimo narė besilaukianti vaiko“, – sakė P. Urbšys.

Jis aiškino, kad pagal jo pasaulėžiūrą „tai nesuderinami dalykai, kad moteris kuri po savo širdimi nešiojasi gyvybę, ateina su įstatymo projektu, kuris įteisina gyvybės žudymą“, ir jo nuomone įstatymo projektą turėjo teikti kitas žmogus.

Jis taip pat priminė, kad yra atsiprašęs Seimo narės V. Čmilytės- Nielsen, jeigu jis yra įžeidęs ją, kaip moterį.

Seimo etikos sargai nagrinėjo P. Urbšio elgesį po to, kai Seimo posėdyje jis išsakė mintį, kad įstatymo pataisas dėl embrionų saugojimo termino galėtų teikti ne moteris, besilaukianti vaiko. Taip pat buvo nagrinėjamos A. Skardžiaus ir P. Gražulio replikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16