Lietuvoje

2017.11.22 09:28

Per akciją „Gera kaina – geras darbas“ „Maisto bankui“ surinkta daugiau nei 300 tūkst. eurų

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.11.22 09:28

Pasibaigė akcija „Gera kaina – geras darbas“, 10 savaičių vykusi viename iš didžiųjų prekybos centrų. Ji parodė, kad žmonių aukojimo įpročiai keičiasi – dosniai aukojama jau ne tik prieš didžiąsias metų šventes. Per akciją „Maisto bankui“ paaukota daugiau kaip 300 tūkst. eurų.

Paramos labdaros fondo „Maisto bankas“ vadovė sako, kad jau kelierius metus fondas iš gamyklų ir parduotuvių nebeprašo paramos greitai gendančiais maisto produktais, nes neturi kaip juos atsivežti, sutvarkyti ir žmonėms išdalyti. Pasibaigus akcijai „Gera kaina – geras darbas“, kurios metu 10 savaičių „Iki“ tinklo parduotuvėse kai kurias prekes buvo galima pirkti euru brangiau ir taip paaukoti labdarai, surinkta daugiau kaip 300 tūkst. eurų. Tad padėtis „Maisto banke“ keičiasi, ir dalis reikalingos įrangos jau stovi 5 banko sandėliuose, esančiuose didžiuosiuose šalies miestuose.

Štai šis krautuvas nuo turėtų skiriasi tuo, kad yra varomas elektra, tad  dėžes su produktais greitai gali sukelti į reikiamą aukštį. „Maisto bankas“ neturėjo ir štai tokių vežimėlių su trimis ratais ir todėl prekes galima vežti laiptais. Taip pat jau įsigyta didelių ir mažesnių šaldiklių mėsai, žuviai, ledams laikyti, perkami keli automobiliai maistui vežioti.

„Visos įrangos įsigijimas dėl to trunka taip ilgai, kad reikia ir pritaikyti tinkamiausią „Maisto banko“ sandėliui, tai, tarkim, krautuvą, mes bandėm kelių įmonių, labai skirtingus, nes mūsų nelygi rampa, atsižvelgiant į mūsų grindis, kiek tonų mes norim kelti ir t. t. Tai pirmiausia jie atveža, mes bandom. Antra, mes tikrai renkamės pagal kainą, mes norim įsigyti gerą prekę, bet ne su Mersedesu mes važinėjam, vis tiek su prastesnių prekės ženklų visa įranga“, – sakė „Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

Akcijos organizatoriai sako siekę ne tik „Maisto bankui“ padėti, bet ir keisti žmonių aukojimo įpročius.

„Tyrimas darytas prieš akciją mums parodė, kad lietuviai yra linkę aukoti, tačiau tai daro tiktai kartą per metus, prieš didžiąsias šventes. Ir pasiūlę jiems kitokį būdą, tai – nuolatinį 10 savaičių trukusį projektą, kurio metu jie galėjo kad ir kasdien rinktis prekes ir taip prisidėti, mes matome pagal rezultatus, kad žmonės iš tikrųjų linkę tai daryti, kai jiems pasiūlai paprastą ir lengvą būdą“, – pasakojo „Iki“ marketingo departamento vadovė Lina Muižienė.

Maisto bankas pernai surinko daugiau kaip 5 tūkst. tonų maisto ir juo parėmė daugiau kaip 200 tūkst. skurstančiųjų. Pasak darbuotojų, įsigijus naujos įrangos, galima bus sušelpti antra tiek paramos laukiančių žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.