Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Akcija „Plauk garlaiviu Trakuose“ skatina domėtis savo ir kitų šalių kultūra

Septintus metus pirmąją birželio savaitę Lietuvoje rengiama socialinė akcija „Plauk garlaiviu Trakuose“, kuria siekiama paskatinti Lietuvos moksleivius domėtis savo ir kitų šalių kultūra.

Septintus metus pirmąją birželio savaitę Lietuvoje rengiama socialinė akcija „Plauk garlaiviu Trakuose“, kuria siekiama paskatinti Lietuvos moksleivius domėtis savo ir kitų šalių kultūra.

Į prieplauką prie Galvės ežero susirinko vaikai iš Klaipėdos, Marijampolės, Širvintų rajonų. Garlaivis juos nuplukdė pasigrožėti Trakų apylinkėmis,Užutrakio dvaru.

Simbolinis bilietas į garlaivį – piešinys konkursui „Mes piešiame Armėniją“. Tai paskatinimas, kad moksleiviai noriai dalyvavo socialinėje akcijoje, prie kurios šiemet prisijungė Lietuvos-Armėnijos forumas. Tad ir nuspręsta jaunimui suteikti daugiau žinių būtent apie šią Užkaukazės valstybę, kurios nepriklausomybę 1991-aisiais pirmoji pripažino Lietuva. Nuo to laiko abi šalis sieja draugiški santykiai.

Iš viso šiemet sulaukta daugiau kaip 2000 dalyvių.

„Šiemet mes norime išleisti vaikų darbų katalogą. Rugsėjo mėnesį nugalėtojus – tai bus apie šimtą vaikų – pakviesime į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus, kai jau bus finalinis apdovanojimas. Tikimės kartu su Lietuvos-Armėnijos forumo vadovais pagerbti vaikus ir įteikti jiems prizus, ko visi labai laukia“, – pasakoja Seimo narė, socialinės akcijos iniciatorė Dangutė Mikutienė.

Kasmet konkursui pasirenkama vis kita šalis. Taip skatinama vaikus domėtis jų kultūra, tradicijomis, prisidėti prie tautų bendradarbiavimo. Iš viso per septynerius metus akcijoje dalyvavo apie 20 tūkstančių vaikų, jie piešė Europos Sąjungos šalis, tolimąją Indiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi