Lietuvoje

2017.11.20 17:14

S. Skvernelis: nematau jokių požymių, kad turėtų judėti A. Verygos kėdė

ELTA 2017.11.20 17:14

Nepaisant opozicijos ketinimų inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, premjeras Saulius Skvernelis sako šio ministro darbą vertinantis teigiamai. 

„Nematau jokių požymių, kad turėtų sveikatos apsaugos ministro kėdė judėti. Jo darbą vertinu teigiamai“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

Premjero teigimu, ministras iškėlė įsisenėjusias problemas šioje srityje, ypač kalbant apie vaistų rinką. 

„Tvarka turi būti įvesta, pacientais yra manipuliuojama šiuo atveju“, – mano vyriausybės vadovas. 

Premjero teigimu, daugeliui žmonių pakenkė savigyda, kai pagal kaimyno arba pažįstamo rekomendaciją perkami vaistai, o apleidus ligą galiausiai einama į gydymo įstaigą, kur konstatuojami toli pažengusios ligos procesai.

S. Skvernelis pažymėjo, kad vaistų tiekėjas, tiekdamas vaistus, nustato, ar jis turi būti receptinis ar ne. „Tos tvarkos keliolika metų buvo nesilaikoma, tai čia didžiausia problema“, – mano vyriausybės vadovas.

Medikų algos, anot ministro pirmininko, kaip ir buvo tartasi, kitais metais tikrai didės. „Kokia apimtimi didės, tai priklausys nuo to, kaip susiderėsime, ir nuo to, kokios bus valstybės finansinės galimybės“, – teigė S. Skvernelis. 

Seimo opozicija rengiasi inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai. 

„Mes buvome susitikę su opozicinių frakcijų vadovybe ir sutarėme pradėti pirmuosius žingsnius, tai yra pradėti rengti klausimus sveikatos apsaugos ministro Verygos interpeliacijai“, – pirmadienį Eltai sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. 

Pasak jo, susitikime dalyvavo konservatorių, Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės vadovai.

„Vieningai sutarėme, kad tuos žingsnius pradedame. Tikimės per šią savaitę suderinti klausimus, ir tada spręsime, ką toliau darome su interpeliacijos registracija“, – sakė G. Landsbergis. 

Seimo statutas numato, kad ministro interpeliacijai pradėti reikia ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašų. Interpeliacijos metu ministrui raštu pateikiami klausimai ir reikalaujama į juos per dvi savaites pateikti atsakymus. Ministrui pateikus atsakymus raštu, Seimas plenarinio posėdžio metu šiuos atsakymus nagrinėja ir galiausiai priima sprendimą slaptu balsavimu. Jeigu nepritariama ministro atsakymams, jis privalo atsistatydinti.

R. Karbauskis: A. Veryga daro tokius pokyčius, kurių labai reikia

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis taip pat teigiamai vertina interpeliacijos sulaukusio sveikatos apsaugos ministro A. Verygos darbą.

R. Karbauskis, BNS nuotr.

„Šiuo atveju vertinu jo darbą labai gerai. Tai, kad ministras sulaukė tokios kritikos, yra požymis, kad jis daro tokius pokyčius, kurių labai reikia. Pirmiausia reikia visuomenei pasakyti, kad ministerija nepriėmė jokių nutarimų dėl to, kokiems vaistams reikalauti receptų ir kokiems nereikalauti. Pasirodo, kad labai ilgą laiką tiems vaistams, kurie nėra griežtos apskaitos, vaistinės tiesiog nereikalaudavo recepto, bet tokiu būdu vaistinės pažeidinėjo įstatymus“, – sakė R. Karbauskis.

Reikalauti ar nereikalauti recepto, anot jo, nustato ne ministerija, o vaistų gamintojas. „Ministras kaltinamas tuo, kuo jis negali būti kaltinamas iš principo. Ne ministerija nustatinėjo šitą tvarką, ministerija paprasčiausiai nori to, kad būtų laikomasi įstatymų“, – sakė R. Karbauskis.

Jo nuomone, opozicija yra suinteresuota tuo, kad valdžia kuo nesėkmingiau dirbtų. „Opozicija, be abejo, yra labai vieninga, nes jų interesas, kad šita valdžia kuo nesėkmingiau dirbtų, o ji dirba pakankamai sėkmingai, nes tie pokyčiai ypač farmacijos srityje yra akivaizdūs“, – sakė R. Karbauskis.