Lietuvoje

2017.11.20 13:58

Koks makiažo pagrindas tinkamiausias šaltuoju metų sezonu?

LRT.lt2017.11.20 13:58

Atšalus orams oda pradeda pleiskanoti, rausti, šerpetoti, neretai jaučiamas odos tempimas. Įprastos šiltojo sezono metu naudojamos kosmetikos priemonės gali tik dar labiau pažeisti odą. Dėl to šaltuoju metų sezonu reikia tinkamai prižiūrėti odą, o ypač svarbu naudoti tinkamą makiažo pagrindą, rašoma pranešime spaudai.

Populiariausias – kreminis pagrindas

Vaistinių tinklo „Camelia“ inicijuotos apklausos, kurioje dalyvavo 709 respondentės, duomenys rodo, kad atšalus orams moterys dažniausiai naudoja skystos konsistencijos kreminę pudrą. Šis makiažo pagrindas yra vienas populiariausių, nes suteikia veidui norimą atspalvį, maskuoja įvairius odos trūkumus: pigmentines dėmeles, raudonį, strazdanas ar netinkamu laiku iškilusį spuogelį. Be to, skysti makiažo pagrindai būna praturtinti geraisiais ingredientais, kurie saugo odą nuo žalingo aplinkos poveikio.

Visažistė Viktorija Barkauskaitė teigia, kad šaltuoju metų laiku galima rinktis sunkesnės tekstūros pagrindą. „Toks pagrindas tolygiau užmaskuoja odos nelygumus. Taip pat jis apsaugo odą nuo blogo oro“, – įsitikinusi V. Barkauskaitė. „Camelia“ vaistininkės Jūratė Cijunaitienės, pastebima, kad skystas kreminis kosmetikos pagrindas yra pats perkamiausias žiemą, nes jis ne tik gerai įsigeria, bet ir tinka jautriai odai.

Biri pudra – antroje vietoje

Apklausos rezultatai parodė, kad moterys makiažo pagrindui renkasi ir birią pudrą. Pasak visažistės, ji užfiksuoja makiažą, kad šis laikytų ilgiau. Ji veidui suteikia matinį efektą. Be to, dengiant birią pudrą šepetėliu, priemonė lengviau paskirstoma po visą veidą tolygiai.

„Biri pudra daugiausia naudojama kaip makiažo pagrindo užfiksavimo priemonė arba norint panaikinti blizgesį. Tačiau, jei jums užtenka tik lengvo maskavimo ir blizgesio nuėmimo, drąsiai galite naudoti tik birią pudrą“, – pataria makiažo specialistė.

BB kremai – odos nelygumų neturinčioms moterims

Šiuo metu itin gausus ir BB kremų pasirinkimas, kurie ne tik puoselėja odą, bet ir panašiai kaip makiažo pagrindas – paslepia odos trūkumus.

„BB kremai puikus sprendimas moterims, kurioms nereikia stipriai maskuojančio makiažo pagrindo arba toms, kurios nemėgsta pudros sluoksnio ant veido. Šis kremas gali būti naudojamas vietoj pudros. Jis ne tik sulygins odos atspalvį, bet ir sudrėkins veido odą ar net apsaugos nuo kenksmingų saulės spindulių“, – sako V. Barkauskaitė.

Apsauga nuo saulės būtina ir šaltuoju metų sezonu

Svarbu atkreipti dėmesį, kad saulė intensyviai šviečia ir šaltuoju metų sezonu, todėl būtina apsaugoti odą nuo saulės poveikio. Pastebima, kad rudenį ir žiemą saulės poveikis juntamas net intensyviau nei žiemą, kadangi neretai moterys šaltuoju metų sezonu pamiršta naudoti apsauginius kremus nuo saulės.

„Tikrai galiu patikinti, kad apsauga nuo saulės labai svarbi ir žiemos sezonu. Žmonės, kurie turi odos problemų, yra įpareigoti saugotis nuo saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių ištisus metus. Dėl to tikrai stengiasi rūpintis savo oda ir ją apsaugoti nuo pavojingų saulės spindulių. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad savo oda turime rūpintis visi, todėl privalome įsitikinti, kad ir žiemos sezonu oda būtų apsaugota nuo saulės spindulių skleidžiamo pavojaus“, – pasakoja vaistininkė.

Tiesa, vertėtų paminėti, jog dažnai drėkinamųjų kremų arba skystų makiažo pagrindų sudėtyje jau yra ingredientų, kurie puikiai apsaugo nuo ultravioletinių saulės spindulių. Tokiu atveju papildomai kremo nuo saulės naudoti nereikėtų. Svarbiausia perkant kremus išanalizuoti jų sudėtį ir įsitikinti, kad šių ingredientų kremo sudėtyje yra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.