Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.20 12:18

Po sekmadienio liūties padėtis Klaipėdoje suvaldyta

ELTA 2017.11.20 12:18

Klaipėdoje sekmadienio, lapkričio 19-osios, vakarą lietaus vandeniui vėl pradėjus semti kai kurias gatvių atkarpas ir daugiabučių kiemus, situacija buvo suvaldyta. Tai konstatuota pirmadienį mero sukviestame Savivaldybės administracijos, AB „Klaipėdos vanduo“, policijos, ugniagesių gelbėtojų, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ atstovų pasitarime.

„Meteorologų duomenimis, virš jūros formuojasi lietaus ir šlapdribos debesys, tad artimiausiomis paromis taip pat galime sulaukti gausių kritulių. Atsipalaiduoti negali niekas – nei savivaldybė, nei tarnybos, nei gyventojai. Kaip sėkmingai susitvarkysime su gamtos pateikiamais iššūkiais, priklauso nuo daugybės faktorių – pradedant kritulių kiekiu, sistemos pajėgumu, tinkamu reagavimu, o baigiant net tokiais, regis, elementariais dalykais, kaip ant lietaus nuotekų grotelių pastatytas automobilis, trukdantis tarnyboms atlikti savo darbą“, – sakė Klaipėdos meras.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ dispečerinė per praėjusią parą gavo 41 pranešimą apie gatvėse, kiemuose, rūsiuose besikaupiantį vandenį. Didžiąją dalį problemų specialistai išsprendė vakare, komanda dirbo ir naktį. Kitoms tarnyboms vakaras ir naktis buvo gerokai ramesni – policija gavo tik vieną pranešimą dėl sunkiai pravažiuojamos Šilutės plento atkarpos. Ugniagesiai gelbėtojai pranešimų, susijusių su potvynio grėsme, nesulaukė, gatvėse besikaupiantis lietaus vanduo nesutrikdė ir viešojo transporto eismo, skelbiama Klaipėdos savivaldybės pranešime.

Gausūs krituliai Klaipėdoje iškrito ir lapkričio 13-osios naktį. Tąkart AB „Klaipėdos vanduo“ gavo 103 pranešimus apie semiamas teritorijas. Iš karto po pastarojo įvykio su mieste dirbančiomis tarnybomis sutarta, kad šios apie galimas grėsmes savivaldybę informuos nedelsiant – vos pastebėjusios, kad kyla rizika. Savo ruožtu Savivaldybės administracija pasirūpins operatyviu gyventojų informavimu.

Po lapkričio 13-osios potvynių savivaldybės administracijai duotas mero pavedimas pradėti procedūras, reikalingas nepriklausomiems ekspertams parinkti ir išoriniam vertinimui atlikti. Nepriklausomi ekspertai turėtų įvardyti tikslias potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi