Lietuvoje

2017.11.20 12:07

G. Gum: nuolatinis ir nesaikingas lieknėjimas nėra reikalingas

LRT.lt 2017.11.20 12:07

Sveiko gyvenimo būdo ekspertė, augalinės ir detoksikacinės mitybos specialistė Gražina Gum sako, kad maistas – didžiulė jėga, skatinanti jaustis energingais ir žvaliais. Medikė įsitikinusi, kad geros sveikatos eliksyras yra tinkama mityba, todėl naujoje, leidyklos „Alma littera“ išleistoje, knygoje „Super sveikata“ atskleidžia organizmo detoksikacijos, geresnės nuotaikos, energijos ir sveikos mitybos receptus. Knygoje autorė dalija patarimus, padėsiančius susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą, teigiama pranešime spaudai.

G. Gum sako, kad žmonių mityba visų pirma turi būti tokia, kurią galima lengvai integruoti į kasdienybę ir tuo pačiu džiaugtis gerėjančia savijauta bei fizine forma.

„Žmonės kiekvieną dieną turi jaustis gerai, o ne tik po alinančios dietos, nes šis efektas būna trumpalaikis. Tvirtai laikausi nuomonės, kad reikia išlaikyti aukso viduriuką. Todėl ir naujoje knygoje atskleidžiu jo paslaptį. Man labai svarbu, kad maistas būtų sveikas, maistingas, greitai paruošiamas ir gardus – tai mano receptų kredo“, sako mitybos žinovė.

Knygoje „Super sveikata“ autorė daug dėmesio skiria svorio reguliavimo ir sveikatos klausimams ir sako, kad jie – naujos knygos pagrindas.

„Nuolatinis ir nesaikingas lieknėjimas nėra reikalingas. Sveikata, gera savijauta ir normalus kūno svoris yra esminiai dalykai, padedantys gyventi įprastą gyvenimą. Žmonės yra skirtingi ir tikrai neturi tilpti į vieno dydžio rūbus. Be to, dažnai pamirštame, kad ne tik mityba, bet ir kokybiškas miegas bei tinkamas poilsis yra neatsiejami nuo geros savijautos“, pasakoja autorė.

Naujausia G. Gum knyga – penktoji jos kūrybos sąraše. Sveiko gyvenimo būdo ekspertė sako, kad knygose ji nori skleisti savo žinias ir padėti žmonėms išsiugdyti tinkamus mitybos bei gyvensenos principus.

„Kiekvienais metais manyje kyla natūralus vidinis noras pasidalyti savo turima informacija. „Super sveikata“ iš kitų knygų išsiskiria savo apimtimi, informacijos gausa bei receptais, kuriuose dominuoja karštas maistas, specialiai pritaikytas mūsų klimato zonai – ypač šaltuoju metų laiku. Pagrindinis naujos mano knygos tikslas – paskatinti žmones maitintis sveikiau bei suteikti organizmui komforto jausmą“, – pasakoja G. Gum.

Autorė jau daugiau nei dešimtmetį konsultuoja žmones ir sudarinėja įvairias mitybos programas, kurios, jos teigimu, skirtos visiems norintiems pokyčių gyvenime: „Sudarytą mitybos programą galima naudoti taip, kaip patinka – sekti žingsnis po žingsnio ar remtis tik jos dalimi. Programos trukmė nėra ilga – tik dvi savaitės, tačiau jos tikrai padės žmogui atsitiesti ir sutvirtėti. Jos vykdymo metu natūraliai apsivalo organizmas ir receptoriai, visai kitaip pradedame jausti skonius bei įsijungia tikrieji žmogaus organizmo pojūčiai – juk dėl to verta pasistengti. Mano knygoje sujungti patarimai, mitybos programos metodika ir receptai padės sukurti tvirtą imunitetą ir sukurti super sveikatą.“