Lietuvoje

2017.11.18 14:24

Seimas svarstys siūlymus koreguoti reikalavimus kolegijų vadovams

BNS2017.11.18 14:24

Seimas šią savaitę ėmėsi siūlymų, kuriais būtų koreguojami reikalavimai kolegijų direktoriams – vienu projektu reikalavimas turėti mokslo laipsnį būtų nukeliamas 2021 metams, o kitu išvis būtų leista vadovauti ir be mokslinio laipsnio.

 „Valstiečiai“ Seimo Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) vadovas Eugenijus Jovaiša ir šio komiteto narys Arūnas Gumuliauskas siūlo, kad nuo rugpjūčio įsigaliojęs reikalavimas kolegijų direktoriams turėti mokslo laipsnį būtų dar nukeltas – į 2021 metų sausio 1 dieną.

„Lietuvos aukštasis mokslas yra dvinaris: mes turime universitetinį aukštąjį mokslą ir koleginį aukštąjį mokslą. Universitetų rektoriams yra vienareikšmiškas reikalavimas turėti daktaro laipsnį, mes manome, kad tokį pat daktaro laipsnį turi turėti ir kolegijų direktoriai, jei (įstaiga) pretenduoja į aukštąjį mokslą“, – sakė projektą pristatęs E. Jovaiša.

Anot jo, nuo rugpjūčio įsigaliojusi nuostata dėl mokslo laipsnio kolegijų direktoriams sunkiai įgyvendinama be pereinamojo laikotarpio, tad siūloma suteikti laiko kolegijų direktoriams įgyti reikalavimus atitinkančią kvalifikaciją.

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovo duomenimis, šiuo metu iš 22 valstybinių kolegijų 11 vadovų turi daktaro laipsnį, kiti 11 neturi.

Grupė parlamentarų iš ŠMK pateikė ir alternatyvų projektą – juo išvis siūloma atsisakyti daktaro laipsnio reikalavimo kolegijų vadovams.

Vienas iš siūlymo iniciatorių konservatorius Mantas Adomėnas sakė, kad „kolegijos direktorius retai yra žmogus, kuris savo pastangomis išlaiko mokslinį lygį“, nes jo vaidmuo yra administracinis, vadybinis.

„Aš nemanau, kad kriterijaus panaikinimas kokiu nors būdu sumažina akademinį lygį. Jis tiesiog leidžia kolegijoms pasirinkti geriausią vadovą iš platesnio spektro kandidatų“, – sakė M. Adomėnas.

Iniciatoriai pažymi, kad kolegijos ir universitetai turi skirtingas misijas – universitete atliekami tarptautinio lygio moksliniai tyrimai ar plėtojamas profesionalusis menas, daugiau kaip pusė universiteto dėstytojų turi būti mokslininkai ar pripažinti menininkai, meno daktarai, tuo metu koleginės studijos grindžiamos profesionalia praktika ir taikomaisiais tyrimais.

Abiem projektams po patiekimo Seime buvo pritarta bendru sutarimu, toliau juos svarstys Seimo komitetai.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 29

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti visi jo gyventojai: vertinama, ar pastatą galima toliau eksploatuoti

papildyta vaizdo įrašu; pastatas turėjo problemų ir anksčiau; atnaujinta 22.15
29
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11