Lietuvoje

2013.06.08 20:43

Rekonstruoti Palūšės nameliai šią vasarą stovės tušti

Zina Paškevičienė, Kristina Jackūnaitė, Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.06.08 20:43

Šią vasarą Ignalinos rajone esantis Palūšės turizmo centras poilsiautojų nepriims, nors kelis dešimtmečius neremontuoti poilsio nameliai jau baigti rekonstruoti. Metus vėluojama rekonstruoti administracinį pastatą ir negalima skelbti centro valdytojo konkurso.

Šią vasarą Ignalinos rajone esantis Palūšės turizmo centras poilsiautojų nepriims, nors kelis dešimtmečius neremontuoti poilsio nameliai jau baigti rekonstruoti. Metus vėluojama rekonstruoti administracinį pastatą ir negalima skelbti centro valdytojo konkurso.

Jei ne statybininkų nerangumas nauji nameliai Palūšėje jau būtų pilni poilsiautojų, tačiau, ko gero, ir šią vasarą jie stovės tušti.

„Jaučiasi, kad žmonės nusivilia sužinoję, jog vis dar neįmanoma apsigyventi. Nuo kovo mėnesio teiraujasi, ar šiemet bus galima gyventi Palūšės rekonstruotose nameliuose. Teko nuvilti“, – sako Aukštaitijos nacionalinio parko Informacijos ir paveldo skyriaus vedėjas Linas Stanaitis.

„Nėra gerai. Dvejus trejus metus nepakliūdami į šiuos objektus žmonės gali juos pamiršti“, – teigia Ignalinos vicemeras Henrikas Šiaudinis.

„Molestos“ bendrovės statybininkams pastačius namelius, kita „Statvos“ bendrovė dar darbuojasi Palūšės turizmo bazės administraciniame pastate, kuriame veiks 300 vietų konferencijų salė ir restoranas. Rekonstrukcija įstrigo dėl statybininkų broko, kurį dabar jie ir taiso.

„Dabar pats poilsio sezonas ir jau turėtų viskas veikti. Bėda – tik viena: tas projektas yra vienas projektas, bet iš dviejų dalių, ir jis eina kaip vienas, ir negali, bent jau kol kas, tie namukai egzistuoti atskirai nuo centrinio pastato, kurio nesutvarko statybinė organizacija „Statva“, – aiškina Aukštaitijos nacionalinio parko – Labanoro regioninio parko direkcijos Kraštovaizdžio skyriaus vedėjas Valdemaras Kutra.

„Statvos“ statybos direktorius Alvydas Petronis teigia, kad jiems sekasi gerai, tačiau vėlavimo priežastį įvardyti atsisakė: „Pabaigsim, pabaigsim. Buvo visokių niuansų – ir šiokių, ir tokių. [Kodėl vėluoja pabaigimas], tikrai nesu įpareigotas šnekėti“.

Saugomų teritorijų tarnyba, taip pat pasirašiusi trišalę sutartį su Verslo paramos agentūra 5 mln. Lt turizmo bazei rekonstruoti, tik dabar ėmėsi žygių atskirti poilsio namelius nuo administracinio pastato. Pasak tarnybos direktorės, jų neatskyrus neįmanoma skelbti turizmo bazės valdytojo konkurso.

„Iš pradžių buvo ketinama atskirti iš viso kaip du objektus, bet visi sutarė, kad jeigu bus du operatoriai, bus negerai. Dabar ruošiame variantą – ne tai, kad atskirti, bet pradėti operatoriaus konkursą jau dabar. Laukiam Finansų ministerijos pritarimo ir, kai tik jį turėsim, paskelbsim iš karto konkursą. Tam reikės maždaug mėnesio. Ir tokiu atveju, jeigu Finansų ministerija pritars, bus galima leisti naudoti namelius, o tas kompleksas bus priduotas vėliau“, – sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė.

Nors direktorė viliasi apsisukti per mėnesį, nacionalinio parko vadovai abejoja, ar nuo liepos Palūšėje jau bus galima sutikti poilsiautojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.