Lietuvoje

2017.11.17 11:35

Vingio parke apšviesta 4 km atnaujintų takų

LRT.lt 2017.11.17 11:35

Vilniaus savivaldybė informuoja, kad Vingio parke apšviesta net apie 4 km atnaujintų pėsčiųjų ir dviračių takų, kurie iki šiol vakarais skendėjo tamsoje, o viso parko apšvietimą savivaldybė ketina modernizuoti per dvejus metus.

Kaip savivaldybės pranešime žiniasklaidai teigia bendrovės „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“  vadovas Sigitas Mocevičius, nuo įėjimo į Vingio parką Čiurlionio gatvėje buvo sumontuota 140 šiuolaikiškų, ekonomiškų ir ekologiškų LED šviestuvų bei jų atramų.

„Visi naujai įrengti šviestuvai turi integruotą automatinę funkciją, kuri tamsiuoju paros metu tam tikru nustatytu metu perpus sumažina apšvietimą ir leidžia sutaupyti elektros energijos. Ši sistema veikia savarankiškai ir nereikalauja jokios išorinės valdymo sistemos“, – sako S. Mocevičius.

Pasak savivaldybės, kitąmet Vingio parke suplanuota dar 100 senų šviestuvų pakeisti naujais, šiuolaikiškais ir ekonomiškais LED šviestuvais. Parke bus pakeistos ir senos, susidėvėjusios metalinės šviestuvų atramos.

Rekonstruojamų esamų arba įrengiamų naujų apšvietimo takų  ilgis – 10 km. Šviestuvai Vingio parke nebuvo keisti kelis dešimtmečius.

Taip pat suplanuota atnaujinti ir Estrados aikštės takų apšvietimą – pakeisti kone 300 šviestuvų ir atramų, 20 prožektorių. 

Kad parko lankytojai jaustųsi saugiau, prie pagrindinių Vingio parko išėjimų ir centrinėje jo dalyje savivaldybė planuoja įrengti ir vaizdo stebėjimo kameras.