Lietuvoje

2017.11.17 12:27

Minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.11.17 12:27

Penktadienį, minint Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, visas pasaulis nusidažo purpurine – ankstukų – spalva, sako asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Speičytė-Radzevičienė.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 1 iš 10 naujagimių, o Lietuvoje, asociacijos skaičiavimu, 1 iš 20  gimsta neišnešiotas – nuo 22 iki 37 nėštumo savaitės, kai įprastas nėštumas trunka 37–42 savaites. Iš viso Lietuvoje tokių naujagimių kasmet būna apie 2000.

Pasak asociacijos vadovės, dažnai mūsų visuomenėje nėštumas idealizuojamas ir laukiantis vaiko viskas atrodo gražu, o priešlaikinis gimdymas ištinka visiškai netikėtai.

„Šis dalykas įvyksta anksčiau ir moteris patiria šoką. Tai yra didžiulė baimė dėl savo vaiko sveikatos ir gyvybės. Tai yra didžiulis kaltės jausmas, kuris gali lydėti moterį visą gyvenimą“, – sako A. Speičytė-Radzevičienė.

Visoje Lietuvoje penktadienį vyks Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai skirti renginiai. Vilniuje paminėti šią dieną asociacija „Neišnešiotukas“ kviečia 18 val. prie Vilniaus rotušės.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt