Lietuvoje

2017.11.17 10:24

Šaulių konferencija Vilniuje: pasisakė apie Izraelio kariuomenės sėkmės paslaptį

Lietuvos šaulių sąjunga rengia tarptautinę konferenciją „Visuomenė – šalies saugumo garantas?“. Joje apie šalies saugumą ir gynybą, visuomenės ir įvairių organizacijų vaidmenį stiprinant pilietinį pasipriešinimą kalbės žinomi visuomenės ir kariuomenės atstovai, įžvalgomis dalysis įvairių institucijų atstovai iš Izraelio, Estijos, Latvijos, Lenkijos bei Ukrainos.  

Pasak organizatorių, konferencija skirta visuomenei, siekiant parodyti, kokį svarų ir realų indėlį gali teikti piliečiai, norintys prisidėti prie savo šalies saugumo.

„Tai skirta visai visuomenei. Ši konferencija yra tradicinė, vyksta nuo 2014 metų. Fokusuojamės daugiau į tuos visuomenės narius, kurie dar galvoja, kad šalies saugumas skirtas kažkam kitam, bet ne jiems. Mes norime pasakyti, kad tai yra visų mūsų visuomenės narių reikalas. Šiemet norime koncentruotis į praktinius patarimus. Todėl yra ir svečių iš užsienio“, – sako Šaulių sąjungos vadas Gintaras Koryzna.

Konferencijoje dalyvaujantis vyresnysis atsargos pareigūnas iš Izraelio mjr. Eyalas Eizenbergas teigia, kad Izraelio, kuriame į kariuomenę sėkmingai įsitraukia tiek vyrai, tiek moterys, sėkmė slypi poroje kertinių dalykų. Anot jo, visų pirma pati situacija, grėsmės, kurios supa Izraelį, motyvuoja žmones suprasti įsitraukimo į kariuomenę svarbą. Taip pat, jo nuomone, reikia pabrėžti, kad pati visuomenė yra problemų sprendimo garantas – sprendžia paprasti žmonės, ne valdžia.  

E. Eizenbergo teigimu, šalies atsparumas slypi ne vien kariuomenės indėlyje. Stiprindama silpnesniąją grandį, t. y. įtraukdama nevyriausybines organizacijas, savanorius, įvairias socialines grupes, jas stiprindama šalis pati tampa stipri.

Daugiau apie tai – įraše.