Lietuvoje

2017.11.15 21:57

Kas valys Alytaus gatves?

Alytaus savivaldybė artėjant žiemai neturi įmonės, kuri valytų ir barstytų  miesto gatves. Konkursą laimėjusi įmonė atsisakė pasirašyti sutartį. Gatves valyti gali tekti pačiai savivaldybei.

Paskelbusi naują konkursą miesto savivaldybė sugriežtino gatvių valymo sutarties sąlygas – nurodyta per kiek laiko turi būti reaguota į ekstremalias oro sąlygas, savivaldybės darbuotojai tikrins, kada ir kur judėjo valymo technika.

Konkursas įvyko, o miesto valyti nėra kam. Jį vasarą laimėjusi bendrovė „Ordo“ sutarties su savivaldybe nepasirašė. Bendrovės vadovas sako, kad apsiskaičiavo – darbo daug, o pelnas menkas. Be to, sutartį pasirašyti savivaldybė pasiūlė tik lapkričio pradžioje.

„Turim pateikti žiemos kainą, patys turim numatyt, kiek bus barstymų, snigimų, mūsų vienintelis, kad mes matom prasiskaičiavom, reikėjo numatyt daugiau. Mes duodam metų kainą, o savivaldybė išdėsto mėnesiais apmokėjimą, tai žiemos mėnesiais yra maždaug tik 70 procentų siekia patirtų išlaidų apmokėjimo“, – sakė UAB „Ordo“ direktorius Alvydas Aleksonis.

Dabar savivaldybė tvarkyti gatves kvies konkurso antros vietos laimėtoją. O tai – ta pati „Raguvilė“, su kuria sutartis nutraukta dėl ne itin gerai pernai žiemą  prižiūrimų gatvių. Šios atstovai sako, kad ir įmonė pati kol kas nėra pasirengusi.

„Nemaža dalis darbuotojų, sužinoję, kad nelaimėtas konkursas, išėjo iš darbo. Druskos ir mišinio sandėliai tik su likučiais praeitų metų, norint dirbti, reikia iš naujo užsakinėt, rinkti darbuotojus, o tai nėra lengva“, – pasakojo UAB „Raguvilė“ Alytaus padalinio darbų vadovas Mindaugas Skestenis.

Miesto valdininkai sako, kad svarstomi ir kiti variantai.

„Skelbsime neskelbiamas derybas, yra toks variantas, ir kviesime pasirinktinai firmas, kurios galėtų mums greičiau pradėti tuos darbus. Reikia greitai nupirkti paslaugą. Gali tas užtrukti iki mėnesio“, – svarstė  Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

Kol ieškoma naujo paslaugos teikėjo, savivaldybė gatves žada tvarkyti savo jėgomis – nuomoti techniką. O tai irgi papildomai kainuos.