Lietuvoje

2017.11.15 20:30

E. Gentvilas kandidatuos Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose

LRT.lt 2017.11.15 20:30

Seimo narys Eugenijus Gentvilas apsisprendė kandidatuoti Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose. Savo sprendimą E. Gentvilas pranešė partijos valdybos posėdžio metu, skelbiama partijos pranešime žiniasklaidai.

Apie savo sprendimą E. Gentvilas bendražygiams pranešė trečiadienio vakarą vykusio partijos valdybos posėdžio metu, BNS informavo partijos spaudos atstovė Dovilė Tuskenytė.

„Partija ir liberalizmas. Manau, kad liberalios idėjos svarbios didelei visuomenės daliai, o partija tas instrumentas, kuris geriausiai pajėgus rasti kelią pas žmones su tom idėjom. Manau, reikia susitelkt, o ne ieškoti skirčių savo tarpe. Man atrodo, kad aš galiu tą sutelkimą užtikrinti“, – BNS trečiadienio vakarą sakė E. Gentvilas.

Jis teigė nesibaiminantis ir pralaimėti partijos lyderio rinkimų, o apie partijos pirmininko posto siekį paskelbusį Vitalijų Gailių laikąs rimtu varžovu.

„Nei aš čia svajojau, nei planavau, po Remigijaus Šimašiaus atsistatydinimo, reikia pradėti galvoti kitus scenarijus. (...) V. Gailius rimtas varžovas, bijau, vieno dalyko – tuo ir gali apsiriboti konkurencija, norėčiau jos didesnės. Neatmetu galimybės, kad dar bus kas nors“, – svarstė E. Gentvilas.

Parlamentaras taip pat užsiminė iš pokalbių su R. Šimašium supratęs, jog pastarasis nesieks Liberalų sąjūdžio vairo.

„Nenoriu už jį (R. Šimašių – red.) kalbėt, bet aš suprantu, kad jis planuoja nedalyvaut“, – teigė E. Gentvilas.

Prieš kelias dienas apie dalyvavimą Liberalų sąjūdžio lyderio rinkimuose pirmasis paskelbė parlamentaras Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Partijos pirmininko rinkimai vyks suvažiavime gruodžio 9 dieną.

E. Gentvilas vadovauja Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai, taip pat šiuo metu yra laikinasis partijos pirmininkas. Jis šį postą užėmė, kai spalio pabaigoje pirmininko pareigas paliko Vilniaus meras Remigijus Šimašius, savo ruožtu reaguodamas į trijų partijos valdybos narių pavaduotojų – tarp jų ir V. Gailiaus pasitraukimą.

Nesutarimus Liberalų sąjūdyje pastaruoju metu kelia pusantrų metų besitęsiantis teisėsaugos tyrimas, kur įtarimai pareikšti pačiai partijai, ir lapkričio pradžioje Vyriausiosios rinkimų komisijos priimtas sprendimas neskirti pusmečio dotacijos.

Už Liberalų sąjūdį šiuo metu balsuotų 9 proc. rinkėjų, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu tyrimų kompanijos RAIT rugsėjį atlikta apklausa.