Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.15 15:30

Seimo etikos sargai neskuba bausti P. Urbšio

Liepa Želnienė, 15min.lt 2017.11.15 15:30

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nusprendė neskubėti vertinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovo parlamentaro Povilo Urbšio dėl jo pasisakymo apie besilaukiančias moteris. Seimo nario elgesys bus įvertintas po savaitės, nors komisijos pirmininkė siūlė nuobaudą skirti nieko nelaukiant.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė siūlė dar trečiadienį pripažinti, kad etiką P. Urbšys pažeidė ir įpareigoti jį kitame Seimo plenariniame posėdyje atsiprašyti.

Tačiau ne visi komisijos nariai apskritai įžvelgė P. Urbšio elgesyje pažeidimą.

„Tikrai neketinu kaip nors ginti P. Urbšio požiūrio į embrionus. Tačiau neradau jokio teisės akto, kurį savo pasisakymu pažeidė P. Urbšys“, – teigė „valstietė“ A. Papirtienė.

Ji tikino, kad Seimo narys reiškė savo nuomonę.

„Neišgirdau jokių neigiamų žodžių V. Čmilytės-Nielsen atžvilgiu“, – pridūrė parlamentarė.

Pasak jos, paskui Seimo narys atsiprašė, jei kas nors jo pasisakymą suprato kitaip.

„Valstietė“ Asta Kubilienė taip pat stojo ginti kolegos, nes esą tai tebuvo jo emocinga reakcija į teikiamą projektą.

Komisijos pirmininkė R. Tamašunienė tikino, kad jos vertybinės pažiūros dėl embrionų apsaugos sutampa su P. Urbšio, tačiau sakė išgirdusi įžeidžiančius žodžius, o tai esą įrodo ir visuomenės reakcija į šią situaciją.

R. Tamašunienė taip pat abejojo, ar P. Urbšio komentarus galima vertinti kaip deramą atsiprašymą.

Liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad jos P. Urbšys atsiprašė asmeniškai, tačiau tikino, kad jo atsiprašymas nieko nekeičia.

„Jis atsiprašė manęs asmeniškai ir radijo laidose, tačiau aš šios situacijos nepriimu asmeniškai, nes čia kalbame apie principą, apie požiūrį į moterį parlamentarę, esančią tam tikroje būsenoje“, – kalbėjo parlamentarė.

Konservatoriai Kazimieras Starkevičius ir Antanas Matulas taip pat aiškino, kad šitaip kalbėti Seime nederama, tačiau jis ragino neskubėti priimti sprendimo ir jį galutinai suformuluoti.

Dėl P. Urbšio pasisakymo ir jį lydėjusių Artūro Skardžiaus ir Petro Gražulio replikų į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi liberalai. Jie prašė įvertinti, ar P. Urbšys nenusipelnė apkaltos. Taip pat Etikos ir procedūrų komisiją pasiekė Seimo pirmininko, parlamentarės Rūtos Miliūtės ir kelių visuomeninių organizacijų skundai.

Tokią reakciją sukėlė praėjusią savaitę per diskusijas Seimo salėje „valstietis“ P. Urbšys kreipėsi į liberalus prašydamas, kad projektui pristatyti parinktų kitą atstovą, o ne besilaukiančią V. Čmilytę-Nielsen.

„Dėl to įstatymo projekto gal gali dauguma turėti tokią principinę nuomonę, kad gal geriau negaiškime laiko. Asmeniškai aš prašau vieno dalyko – nu gali šitą projektą dėl embrionų pateikinėti ne moteris, kuri laukiasi vaiko“, – kalbėjo P. Urbšys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi