Lietuvoje

2017.11.15 15:19

L. Balsys etikos sargų vertinimo sulauks tik pasveikęs

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.11.15 15:19

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nesiims vertinti parlamentaro Lino Balsio elgesio, kol jis pasveiks ir galės teikti paaiškinimus komisijai. Tik L. Balsiui grįžus į darbą komisija ketina vertinti jo elgesį ir kolegei Aušrai Maldeikienei parašyto laiško etiką.

Atidėti klausimo svarstymą pasiūlė komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė. Ji abejojo, ar komisija dabar gali ką nors ištirti.

„Klausimas, ar mums pavyks nustatyti, ar buvo neblaivus, ar sirgo Seimo narys. Aš siūlau, kad reikia atidėti bent iki to laiko, kai Seimo narys bus išrašytas iš ligoninės“, – kalbėjo ji.

Pasak R. Tamašunienės, komisija turi apklausti ir patį L. Balsį, o to padaryti kol kas neįmanoma.

„Valstietė“ Asta Kubilienė suabejojo, ar reikia laukti L. Balsio pasveikimo. Anot jos, priklausomybėmis sergantys asmenys vargu, ar išvis gali dirbti Seime.

„Ar neturėtų būti sąrašas ligų, kuriomis sergantys žmonės negali dirbti tam tikro darbo? STT turi tokį sąrašą“, – kalbėjo A. Kubilienė.

Toks pasisakymas nustebino kitus komisijos narius ir pirmininkę.

„Negalvoju, kad čia būtų korektiška nustatyti reikalavimus išvaizdos ar ligų, nes rinkėjai sprendžia, kas jiems turi atstovauti Seime. Čia nėra net išsilavinimo reikalavimo, yra pasitikėjimo mandatas“, – teigė R. Tamašunienė.

L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams Seime sutiko pasitikrinti alkoholio matuokliu ir pripūtė 1,82 promilės alkoholio. Netrukus jis išvyko iš Seimo. Vadovybės apsaugos departamento budėtojai, įtardami, kad Seimo narys galėjo pats vairuoti automobilį, praėjus maždaug 20-iai minučių apie incidentą pranešė policijai.

Policija L. Balsio automobilio nesustabdė. L. Balsys vėliau per B. Matelį pareigūnams perdavė esąs namuose, bet su atvykusiais policininkais kalbėtis atsisakė. Parlamentaras net pareikalavo, kad pareigūnai pasitrauktų nuo jo namų, nes jis esą jokio nusikaltimo nepadarė. Policininkai pasitraukė, nes neturėjo teisinio pagrindo veržtis į Seimo nario namus.

Nuo penktadienio Seimo narys nebendravo nei su kolegomis Seime, nei su savo paties padėjėjais.

Antradienį Seimo nario padėjėjai sulaukė parlamentaro žmonos pranešimo, kad L. Balsys yra medikų ir šeimos globoje, guli ligoninėje ir turi nedarbingumą.

Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys Seime dirba antrą kadenciją, anksčiau jis buvo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas, dirbo žurnalistu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.