Lietuvoje

2017.11.15 11:31

Seimo nariai įžvelgia galimas patyčias prieš Seimo narį L. Balsį

ELTA 2017.11.15 11:31

Seimo narys Petras Gražulis kartu su grupe Seimo narių inicijavo kreipimąsi į Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją dėl viešų patyčių prieš Seimo narį Liną Balsį. Kreipimosi autoriai teigia, kad nepateisina L. Balsio poelgio ir supranta žalą Seimo įvaizdžiui, tačiau negali užmerkti akių prieš viešas patyčias.

Seimo narių grupė išreiškė susirūpinimą dėl tam tikrų asmenų reakcijos į kolegos L. Balsio istoriją, kuri virto viešu pasityčiojimu ir psichologiniu teroru prieš galimai nuo priklausomybės kenčiantį Seimo narį. Parlamentarai pastebi, kad užuot suteikę pagalbą, kai kurie Seimo nariai ir visuomenės veikėjai ėmėsi veiksmų, akivaizdžiai galinčių pastūmėti silpnesnį žmogų savižudybės link.

Seimo narių grupė, reaguodama į viešoje erdvėje kilusį skandalą dėl galimai neblaivaus Seime pasirodžiusio L. Balsio, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos paprašė „įvertinti Seimo narių pasisakymus L. Balsio atžvilgiu ir nustatyti, ar tokie vieši pasisakymai, nesilaikant nekaltumo prezumpcijos principo, neskatina neapykantos priklausomybes turinčių asmenų atžvilgiu“. 

Jie prašo išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių Mišrios Seimo narių grupės atstovai laukė 6 mėnesius, kad viešai paskelbtų apie galimą L. Balsio priklausomybę, bei nustatyti, ar tokie veiksmai nesudaro prielaidų skatinti priklausomybę turintį asmenį ir toliau taip elgtis.

Kreipimesi prašoma įvertinti policijos pareigūnų darbą, kai jie panaudodami kopėčias bandė stebėti L. Balsio gyvenamąsias patalpas, ir nustatyti, ar tokie veiksmai nėra laikytini psichologiniu smurtu.

Parlamentarų grupė prašo įvertinti Andriaus Tapino pasisakymus socialiniuose tinkluose bei viešoje erdvėje ir nustatyti, ar šis žurnalistas „savo veiksmais neskatina patyčių kultūros, kuri priklausomybę turinčius asmenis gali privesti prie savižudybės“.

Komisijos prašoma nustatyti, ar viešos patyčios, nesilaikant nekaltumo prezumpcijos principo, prisideda prie savižudybių skaičiaus augimo.

Prašymą komisijai pasirašė Seimo nariai P. Gražulis, Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis, Zbignevas Jedinskis, Levutė Staniuvienė, Michalas Mackevičius, Leonardas Talmontas, Česlavas Olševskis, Vanda Kravčionok, Juozas Imbrasas, Dovilė Šakalienė, Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, Ričardas Juška, Valerijus Simulikas, Alfredas Stasys Nausėda, Artūras Skardžius, Zenonas Streikus, Kazys Starkevičius.