Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.15 14:59

K. Pūko planai išeiti tėvystės atostogų subliūško

Nuo vasaros nedarbingumo pažymėjimą turintis parlamentaras Kęstutis Pūkas prieš kurį laiką kreipėsi į Seimo valdybą ir paprašė išleisti jį trejiems metams tėvystės atostogų. Trečiadienį Seimo valdybos narys Arvydas Nekrošius 15min sakė, kad valdyba nusprendė šio klausimo net nesvarstyti.

„Vaiką auginsiu. Taip, ganėtinai ilgai. Sumažint bet kada gali, o prašyme įrašėm ilgiausią terminą pagal įstatymus“, – LNK žinioms sakė politikas. Jei jo planas būtų išsipildęs, iš atostogų Seimo narys būtų sugrįžęs prieš pat kitus parlamento rinkimus.

Anot „valstiečio“ A. Nekrošiaus, valdyba trečiadienį nusprendė, kad K. Pūko prašymas nebus svarstomas.

„Kadangi jis kreipėsi į valdybą su prašymu, kad tai būtų svarstoma, mes, kaip valdyba galėjome priimti sprendimą nesvarstyti. Mes, kaip valdyba, pasisakome, kad šiuo klausimu mes nediskutuosime ir jeigu jis kažko norės, tegu eina teisiniu keliu“, – teigė valdybos narys.

Parlamentinei veiklai skirtas lėšas leido ir sirgdamas?

Taip pat Seimo vadovybė nusprendė sustabdyti lėšų, skirtų parlamentinėms išlaidoms, mokėjimą K. Pūkui, nes turėdamas nedarbingumo pažymėjimą jis nevykdo Seimo nario pareigų.

Etikos ir procedūrų komisija nuolat teikia informaciją apie parlamentarų naudojamas lėšas.

Nuo birželio 29 dienos oficialiai nedarbingas K. Pūkas birželio-rugsėjo mėnesiais su parlamentine veikla susijusiems reikalams išleido 2,45 tūkst. eurų. Naujesnės informacijos apie išlaidas komisija kol kas neskelbia.

Kaip teigiama 15min šią savaitę pateiktame Seimo ryšių su visuomene skyriaus vedėjo Artūro Zeleniako atsakyme, K. Pūkui laikinas nedarbingumas nustatytas iki lapkričio 16-osios. Tai reiškia, kad K. Pūkas darbe turėtų pasirodyti penktadienį.

Seimo laikinoji komisija, turinti pateikti išvadą dėl Seimo nario Kęstučio Pūko imuniteto panaikinimo, trečiadienį vėl išsiskirstė nieko nenusprendusi, nes parlamentaras pateikė pažymą apie nedarbingumą.

Tuo metu, kai turėjo sirgti, K. Pūką Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“ žurnalistai praėjusią savaitę aptiko statybų įkarštyje – diriguojantį savo tėvų sodybos renovavimo darbams.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį spręs, ar pradėti dėl to tyrimą. Pirmadienį „Sodros“ atstovai paskelbė, kad parlamentaras kviečiamas pokalbio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi