Lietuvoje

2017.11.15 09:33

V. Pranckietis: neformalią daugumą Seime sudaro 79 parlamentarai

ELTA2017.11.15 09:33

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad šiuo metu neformalią daugumą Seime sudaro 79 parlamentarai. Kitaip tariant, Seimo pirmininko manymu, mažumoje likusią valdančiąją daugumą palaiko 10 koalicijai nepriklausančių parlamentarų.

V. Pranckietis trečiadienį „Žinių radijui“ pabrėžė, kad šie parlamentarai atėjus laikui gali formalizuotis ir tapti valdančiosios koalicijos partneriais. „Kai jie (10 valdančiąją koaliciją palaikančių parlamentarų – ELTA) norės formalizuotis, jie galės formalizuotis, o kol kas tegu tai būna intriga“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis davė suprasti, kad valdančiosios daugumos sustiprinimas, formaliai praplečiant koaliciją, yra svarbus. „Manau, kad užtikrintinumas būtų daug didesnis, jei mes galėtume formalizuoti ir įteisinti užtikrintą daugumą, kad šis klausimas nebejaudintų visuomenės“, – sakė jis, visgi pabrėžęs, kad tai nebus lengva.

Seimo pirmininkas akcentavo, kad nors Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skilimas, daliai socialdemokratų politikų pasitraukiant iš valdančiosios daugumos, buvo smūgis, tačiau jį sugebėta tinkamai amortizuoti. „Dabar mes turime pakankamą kiekį žmonių, balsuojančių už mūsų (valstiečių – ELTA) programos įgyvendinimą. <...> Veiksmas vyksta turbūt normalia vaga“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

Šiame kontekste V. Pranckietis nekvestionavo dviprasmiškai vertinamų Seimo Antikorupcijos komisijos išvadų korupcija kaltinamo parlamentaro Artūro Skardžiaus atžvilgiu. Dėl šių išvadų abstraktumo skeptišką poziciją išsakė tiek prezidentūra, tiek šios komisijos primininkas Vitalijus Gailius, antradienį pareiškęs, kad mato pagrindą A. Skardžiaus apkaltai.

„Komisija (Seimo antikorupcijos komisija – ELTA) ilgai dirbo. Ji pasakė savo išvadas, surašė labai daug išvadų. Ir jos yra tokios, kokios yra. Tad norėčiau neabejoti komisijos darbu. Bent kuo nors turime pasitikėti“, – aiškindamas šią situaciją teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) anksčiau yra įvardijęs kaip labiausiai tikėtiną politinę jėgą, kuri galėtų papildyti valdančiąją koaliciją. Tačiau viešojoje erdvėje šis pareiškimas sulaukė dviprasmiškų vertinimų, nes prieš metus formuojant koaliciją LLRA-KŠS buvo įvardinta kaip politinė jėga, su kuria Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga koaliciniuose santykiuose nebendradarbiaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.