Lietuvoje

2017.11.14 17:19

G. Landsbergis siūlo pratęsti tyrimą dėl A. Skardžiaus

LRT.lt2017.11.14 17:19

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teikia pasiūlymą Seimo nutarimui Dėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo pratęsimo.

Parlamentaras pasiūlymą grindžia tuo, kad komisija neatsakė į daugelį klausimų, kylančių dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklos. Todėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo išvada dėl minėto Seimo nario veiklos vertintina tik kaip tarpinė, rašoma pranešime. 

„Antikorupcijos komisija, surinkusi daug faktinės medžiagos, vis dėlto kol kas nebuvo pajėgi atsakyti į esminį klausimą: ar A. Skardžiaus bei jo šeimos ir jų verslo gaunamos pajamos iš verslo neturi požymių neteisėto atlygio už Seimo nario politinę veiklą, gaunamo iš įvairių tokia veikla suinteresuotų asmenų (pajamos iš žemės sklypų nuomos stambiai energetikos kompanijai, kurios galimai yra žymiai didesnės nei įprastos rinkoje; gautos pajamos iš turto pardavimo Rusijos verslininkams, galimai turintiems artimus ryšius su Rusijos FSB, nors šie Rusijos verslininkai įgyto Lietuvoje turto toliau nenaudoja; pajamos gaunamos iš kartu su Baltarusijos svarbiausios valstybinės energetikos įmonės buvusiu vadovu įsteigto bendro saulės energetikos verslo, kuriam Baltarusijos valdžia yra nustačiusi ypač palankų subsidijuojamą supirkimo tarifą)? 

Atsakymas į šį klausimą gali turėti sąsajų su Lietuvos patirtais iššūkiais Lietuvos geopolitiniam ir energetiniam saugumui“, – pranešime cituojamas Nutarimo teikėjas Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis, pabrėždamas, kad neatsakius į šiuos esminius klausimus, parlamentinis tyrimas negali būti užbaigtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.