Lietuvoje

2017.11.14 19:06

Policija ryžosi kelti baudžiamąją bylą L. Balsiui: įtariamas vairavęs neblaivus

15min.lt 2017.11.14 19:06

Į savotišką detektyvinę istoriją įsivėlęs Seimo narys Linas Balsys sulauks dar rimtesnio teisėsaugos dėmesio – pareigūnai nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą.

Didelį atgarsį visuomenėje praėjusią savaitę sukėlusi istorija nuo šio antradienio virsta baudžiamąja byla.

15min antradienio popietę Policijos departamente sužinojo, kad sostinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 281 str. 7 dalį.

Įtariamasis šioje byloje – Seimo narys Linas Balsys.

Norėdami šiuos įtarimus parlamentarui pareikšti, teisėsaugininkai turės prašyti Seimo leisti suvaržyti L. Balsio laisvę.

Alkotesteris bus perduotas policijai

15min žiniomis, policijos pareigūnai jau susisiekė su žurnalistais, viešai matavusiais L. Balsio girtumą. Buvo sutarta, kad filmavimui naudotas iš esmės profesionalus alkoholio tikrintuvas bus perduotas policijai. Tikimasi, kad specialistai galės įsitikinti, jog šiuo prietaisu L.Balsio girtumo patikrinimas buvo atliktas tinkamai ir patikimai. Tuomet per televiziją visų matytas rezultatas – 1,82 promilės girtumas, tikriausiai galės tapti svariu įkalčiu ikiteisminiame tyrime.

Policijai taip pat reikės įrodyti patį vairavimo faktą. Pats L. Balsys lemtingą dieną neslėpė, kad ketina namo vykti taip pat, kaip ir atvyko į Seimą – sėsti prie nuosavo automobilio vairo. Apie tai, kad užfiksavo iš Seimo aikštelės išvažiuojantį L. Balsio automobilį „Volkswagen“, policiją buvo informavę parlamento rūmuose dirbantys Vadovybės apsaugos departamento atstovai.

Kaip jau skelbė 15min, tiriant Seimo nario L. Balsio galimo neblaivumo istoriją didele teisine kliūtimi tapo tai, kad politiko promiles užfiksavo TV žurnalistų, o ne policijos pareigūnų alkotesteris. Tačiau žinomas teisėjas Audrius Cininas matė išeitį – reikia padaryti, kad žiniasklaidos naudotas matuoklis būtų pripažintas korektiškai veikiančiu prietaisu. „Policija turėtų jį paimti, atlikti metrologinę patikrą, apklausti kaip liudytojus žmones, kurie davė tikrintis šiuo alkotesteriu. Surinkti duomenis, kad žmogus tikrai po to vairavo“, – svarstė teisėjas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas D. Šalomskas, išgirdęs apie teisėjo siūlymą, dar pirmadienį 15min buvo prasitarė, kad „panašiai ir vyks“.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI