Lietuvoje

2017.11.14 16:09

Socialdemokratai: teisingumo ministrė negali toliau eiti pareigų

LRT.lt 2017.11.14 16:09

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) antradienį kreipėsi į prezidentą Dalią Grybauskaitę ir premjerą Saulių Skvernelį, prašydama kuo skubiau įvertinti teisingumo ministrės Mildos Vainiutės darbą ir gebėjimus toliau eiti savo pareigas. Ministrę delegavo pati Socialdemokratų partija. 

„Vadovaujant M. Vainiutei, net keturios Teisingumo ministerijai pavaldžios įstaigos dirba be vadovų, konkursų ar atrankų rezultatai į vadovaujančias pareigas dėl neaiškių priežasčių netenkina ministerijos vadovybės, o tai meta dėmę ne tik ministerijai, bet ir visai vyriausybei. Visoje Teisingumo ministerijos kuruojamoje sistemoje vyrauja stagnacija ir neveiklumas“, – rašoma LSDP partijos pranešime spaudai. 

Socialdemokratams nutraukus koalicijos sutartį M. Vainiutė liko vadovauti Teisingumo ministerijai asmeniniu S. Skvernelio siūlymu. 

„Valdančioji mažuma ne kartą deklaravo skaidrumo siekį ir akcentavo savo profesionalumą, tačiau nesuprantamas teisingumo ministrės elgesys kuria priešingą įvaizdį: ministerija nesugeba rasti tinkamų vadovų pavaldžioms įstaigoms, nuolat keičiamos konkursų ir atrankų taisyklės nesukuria skaidrumo ir sudaro įspūdį, kad ieškoma savų kandidatų, tik tie savi vis būna netinkamai pasiruošę“, – pranešime cituojamas socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas. 

Vadovų šiuo metu neturi šios Teisingumo ministerijai pavaldžios įstaigos:

• „Registrų centras“;

• Vartotojų teisių apsaugos tarnyba;

• Kalėjimų departamentas;

• Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.