Lietuvoje

2017.11.17 06:53

Gydytoja: vaikas gali sirgti vien dėl to, kad nori pabūti su mama

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2017.11.17 06:53

Jei vaikas susirgo, negalima kaltinti vien virusų – kartais liga yra vienas iš būdų pabūti su mama, todėl vaikas ilgą laiką nepasveiksta kaip tik dėl šios priežasties. Taip sako gydytoja endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė ir pabrėžia, jog net ir elementarią slogą gali sukelti fizinės, cheminės ir psichologinės priežastys.

„Paprastai kalbant, endobiogenika – būdas pasižiūrėti, kaip funkcionuoja žmogaus organizmas – kokia jo visuminė chemija, kaip veikia jo medžiagų apykaita, hormonai, visos ląstelės ir gyvybinės funkcijos. Yra daug žmonių, kuriems viskas veikia, bet veikia ne taip, kaip turėtų. Šis metodas padeda susitvarkyti su įvairiais funkciniais sutrikimais“, – taip savo darbo sritį pristato E. Nevardauskaitė-Rudzikienė.

Anot specialistės, endobiogenika gali atsakyti į klausimą, kodėl žmogus susirgo, kodėl būtent rudenį, o ne pavasarį, ir kodėl susirgo būtent sloga, o ne bronchitu.

„Galbūt žmogus patyrė daug streso, visas gyvybines jėgas išnaudojo kovodamas su stresais ir nebuvo kada kovoti su virusais. O gal jis tiesiog blogai valgo, jo visa energija atitenka virškinimui ir jis vėlgi neturi kaip kovoti su virusais.

Jei žmogus serga, visuomet galima įžvelgti tris komponentus: fizinį, cheminį ir psichologinį. Vaikas išeina į darželį, liūdi mamos visą dieną. Yra aplinkoje, kur yra puikus visokių mikrobų pasirinkimas. Žinoma, vaikas yra neatsparus, bet negalima kaltinti vien virusų. Reikia pagalvoti, gal tam vaikui yra liūdna, jis ilgisi mamos. Kartais liga yra vienas iš būdų pabūti su mama, tai yra negerai. Gal vaikas net nenori pasveikti? Visuomet reikia pagalvoti apie psichologines priežastis, kodėl vaikas susirgo“, – pataria specialistė.

Plačiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt