Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.13 13:55

Prezidentė paskelbė projekto „Globali Tauragė“ pradžią

Prezidentė lankėsi Tauragėje, kur pradedamas projektas „Globali Tauragė“, skirtas paraginti grįžti emigrantus.

Dalia Grybauskaitė domėjosi grįžusių emigrantų patirtimi ir savivaldybės iniciatyvomis, siekiant susigrąžinti išvykusius. Šalies vadovė Tauragės industriniame parke susitiko su darbuotojais bei iš emigracijos grįžusiais tauragiškiais. Nuo pirmadienio „Globalios Tauragės“ interneto svetainėje galima rasti koncentruotą informaciją apie naujas verslo kūrimo galimybes, padėtį darbo rinkoje ir laisvas darbo vietas.

Rajono savivaldybė vienintelė Lietuvoje turi išvykusių kraštiečių registrą ir palaiko su jais ryšius. Pernai iš Tauragės išvyko beveik 740 gyventojai, grįžo apie pustrečio šimto. Pasak apklausų, emigraciją šalies gyventojai laiko didžiausia Lietuvos bėda.

Šiemet per dešimt mėnesių iš mūsų šalies emigravo daugiau nei 50 tūkstančių žmonių, tačiau grįžo beveik tūkstančiu daugiau negu pernai – 15 tūkstančių.

Pasak prezidentės, savivalda turi išnaudoti visas priemones, kad išvažiavę žmonės sugrįžtų ir jaustų, kad yra laukiami ir reikalingi. Tauragė – vienintelis miestas Lietuvoje, kuris turi išvykusių kraštiečių registrą. Šiame mieste yra ir sėkmingų sugrįžimo iš užsienio istorijų – pavyzdžiui, Airijoje dirbusi lietuvė vadovauja didžiulės įmonės personalui, o iš Norvegijos parvykęs tauragiškis gimtajame mieste atidarė mėsos parduotuvę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi