Lietuvoje

2017.11.13 12:52

A. Gelūnas: Vasario 16-ąją norėtųsi Gedimino kalną matyti kitokį

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.11.13 12:52

Seimo Kultūros komitetas rengia išvažiuojamąjį posėdį dėl ekstremalios Gedimino kalno situacijos. Ketinama aiškintis, ar pakankamai sparčiai ir tinkamai vykdomi kalno tvarkymo darbai. Komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Gelūnas sako, kad tvarkybos darbus reikia nedelsiant spartinti.

„Mano vizija yra vienintelė – kaip įmanoma spartinti darbus, kiek tai įmanoma pagal projektą ir turimus duomenis, kad būtų užkirstas kelias tolimesnėms griūtims ir įtrūkiams. Galbūt čia prie datų prisirišti yra netikslinga, bet kitų metų Vasario 16-oji yra neeilinė, tai kažkokį visuomenei priimtinesnį kalno vaizdą tada norėtųsi, kad turėtume“, – LRT RADIJUI sakė A. Gelūnas.

Seimo Kultūros komiteto narė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad tvarkant Gedimino kalną trūksta viešumo. Pasak parlamentarės, komiteto nariai apžiūrės kalną, domėsis jo tvarkymo planais.

Informaciją apie ekstremalią situaciją turėtų pateikti kultūros ir aplinkos ministrai, taip pat Vilniaus meras. Po paskutinių didesnių nuošliaužų prezidentė Dalia Grybauskaitė ragino vyriausybę peržiūrėti kalno tvarkymo planus. Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad slenka tik paviršiniai kalno sluoksniai, o jo būklė yra nuolat stebima.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.