Lietuvoje

2017.11.12 20:19

Šiaulių laukia dideli pokyčiai

Šiauliai keičiasi ir jau dabar primena statybų aikštelę. Rekonstruojamas miestą į dvi dalis dalijantis pėsčiųjų bulvaras, pertvarkoma centrinė Prisikėlimo aikštė.

Statybų aikštele virtusiame miesto centre verda darbai – nepravažiuojamos gatvės, išrausti šaligatviai, bet pasak miesto vadovų, tai tėra didžiųjų darbų pradžia.

Kad nereikėtų vėliau keisti naujos gatvių dangos skubama atnaujinti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžius, požeminius kabelius. Viešųjų erdvių infrastruktūros, pastatų ir gatvių tvarkymo darbams šiemet skirta apie 50 mln. eurų. 

„2018-ųjų metų įgyvendinimo darbai prasidės irgi tokia pat apimtimi, apie 50 mln. eurų, kad būtų tikslu, iš kur tie 50 mln., turiu pasakyti, kad mes prisidėję apie 20 mln. savivaldybės pinigais, api 30 mln. pritraukiame  iš kitų šaltinių – ministerijos, specialios kelių priežiūros programos“, – sako Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius.

Bulvaro projektavimas miestui atsieis apie 30 tūkst. eurų. Šiam objektui numatoma 4,5 mln. eurų „Urban“ programos lėšų. Bus tvarkoma bulvaro dalis nuo Tilžės gatvės iki Šiaulių viešbučio. Vėliau - Prisikėlimo aikštė, Didždvario parkas. Tačiau savivaldybė tebederina bulvaro rekonstrukcijos projektą

Projektavimo darbus tikimasi baigti per tris mėnesius. Jie užsitęsė, nes, pasak projektuotojų, atsiranda vis naujų užsakovų pageidavimų, tačiau ir į juos bus atsižvelgiama.

Plačiau – Lidijos Jankauskienės reportaže.