Lietuvoje

2017.11.11 10:34

Lietuvos vadovai pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

LRT.lt2017.11.11 10:34

Šeštadienį Lenkijai švenčiant Nepriklausomybės dieną, jos aukščiausius politikus ir žmones sveikino Lietuvos vadovai.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentės teigimu, ruošdamosi kitais metais minėti savo valstybių nepriklausomybės šimtmečius, Lietuva ir Lenkija kartu išlieka ištikimos tikslui toliau stiprinti ir įtvirtinti šalių ir piliečių nepriklausomybę.

Anot valstybės vadovės, Lenkija yra mūsų sąjungininkė ir partnerė regione, Europos Sąjungoje ir NATO, patikima bendramintė, su kuria drauge dirbame, kad aktualūs politiniai, ekonominiai ir saugumo iššūkiai būtų įveikti, o mūsų piliečių laisvė, vertybės ir interesai užtikrinti.

Sveikinime prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, pirmiausia strateginėse gynybos, transporto, energetikos, verslo ir inovacijų srityse, reikšmingai stiprina abi tautas ir valstybes, taip pat prisideda prie ilgalaikio mūsų regiono ir viso žemyno tvarumo.

Valstybės vadovė palinkėjo, kad artimi abiejų tautų žmonių ryšiai ir visapusis dialogas, bendri kultūros, švietimo, mokslo, visuomeninių mainų projektai padėtų sutvirtinti ne tik abiejų šalių, bet ir visos Europos ir jos piliečių atsakomybę, europinę dvasią, vertybes ir idėjas, atsparumą melui ir propagandai.

Sveikindama nacionalinės šventės proga, prezidentė Lenkijai ir visiems šios šalies žmonėms palinkėjo didžiausios sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

Reuters/Scanpix nuotr.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino premjerę Beatą Szydlo Lenkijos Nepriklausomybės dienos 99-ųjų metinių proga ir nuoširdžiai palinkėjo šiai valstybei bei žmonėms gerovės, klestėjimo ir vienybės.

„Leiskite pasidžiaugti tvirtos partnerystės principais paremtais tarpusavio ryšiais. Mūsų tautas sieja ne tik artima kaimynystė, bet ir bendra istorinė patirtis, nulėmusi glaudžius kultūrinius ir bendražmogiškus saitus bei augantį poreikį dar labiau pagilinti bendradarbiavimą tarp mūsų valstybių“, – sakoma premjero sveikinime.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad 2018 metais švęsime šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečius.

„Šiandien galima pagrįstai didžiuotis, kad Lietuva ir Lenkija tapo visavertėmis tarptautinės bendruomenės narėmis ir partnerėmis, kurias sieja bendros demokratinės vertybės bei tikslai Europos Sąjungoje ir NATO, saugumo regione siekis“, – rašoma sveikinime.

Premjeras išreiškė įsitikinimą, kad abi šalis vienijantys tikslai tik dar labiau sustiprins dialogą tarp vyriausybių, o bendros pastangos įgyvendinant regioninės reikšmės infrastruktūros projektus sutvirtins prekybinius ir ekonominius saitus.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį Nepriklausomybės dienos proga. Lenkijai ir jos žmonėms ministras palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir gerovės.

„Garbinga abiejų šalių istorija, abipusė parama ir bendros pastangos, tikiuosi, padės užtikrinti saugesnę ir labiau klestinčią Europą mums ir mūsų vaikams“, – laiške Lenkijos užsienio reikalų ministrui pabrėžė L. Linkevičius.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus