Lietuvoje

2017.11.10 17:08

Nesuteikė leidimo gyventi Lietuvoje 18-ai fiktyvių verslininkų

LRT.lt2017.11.10 17:08

2016 m. lapkričio mėn. į Migracijos departamentą kreipėsi 18 užsieniečių, kurie norėjo gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje tuo pagrindu, kad jie ketina užsiimti teisėta veikla UAB „A“ (3 akcininkai, 1 direktorius ir 6 valdybos nariai) ir analogiška veiklą deklaruojančioje UAB „B“ (3 akcininkai ir 5 valdybos nariai), teigiama departamento pranešime spaudai.

Nagrinėjant minėtų užsieniečių prašymus, Migracijos departamentui kilo abejonių, kad tikrieji užsieniečių atvykimo tikslai yra ne vykdyti teisėtą veiklą Lietuvoje, o tik įteisinti savo buvimą Europos Sąjungoje. Migracijos departamentas nustatė, kad abi bendrovės identiškai imituoja veiklą ir deklaruoja teikiančios paslaugas tiems patiems klientams. Abejones dar labiau sustiprino aplinkybė, kad abi bendrovės sudarė sutartis su Honkonge, kuriame dėl patrauklios lengvatinių mokesčių sistemos dažnai yra registruojamos ofšorinės įmonės, įregistruota įmone, kuri į abiejų bendrovių banko sąskaitas 2016 m. rugsėjo pabaigoje pervedė po daugiau nei 50 000 Eur iš Latvijos Respublikos banke esančios sąskaitos už dar nesuteiktas paslaugas.

Įvertinęs visą surinktą medžiagą, Migracijos departamentas atsisakė minėtiems užsieniečiams išduoti leidimus laikinai gyventi, tačiau jie šiuos sprendimus apskundė administraciniams teismams. Galutinėmis ir neskundžiamomis nutartimis Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas užsieniečių skundus atmetė.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas sutiko su Migracijos departamento išvadomis ir pripažino, kad toks piktnaudžiavimas leidimų laikinai gyventi išdavimo procedūra Migracijos departamentui sudarė rimtą pagrindą manyti, kad gali kilti šių užsieniečių nelegalios migracijos grėsmė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt