Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.10 14:26

R. Karbauskis: P. Urbšys jau ne pirmą kartą daro sunkiai suvokiamus pareiškimus

BNS 2017.11.10 14:26

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys jau ne pirmą kartą impulsyviai daro sunkiai suvokiamus ir nepateisinamus pareiškimus, sako šios frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Labai apgailestauju dėl to, kad Seimo narys nelabai susigaudo, nelabai suvaldo emocijų ir atitinkamai daro nepateisinamus pareiškimus. Čia ne pirmas atvejis, jis puikiai žino, kad ir mūsų frakcijos atžvilgiu jis daro pareiškimus, kurie mums kartais nesuvokiami. Jis nėra partijos narys, jis yra frakcijos narys, mums tikrai nemalonu, kad žmogus, kuris sėdi šalia frakcijoje daro tokius pareiškimus, dėl kurio daugeliui iš mūsų gėda. (...) Bandė kažką apie vertybes pasakyti, o gavosi įžeidimas, pateisinimo nėra“, – BNS penktadienį sakė R. Karbauskis.

Anot Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio, P. Urbšį įvertins Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Klausiamas, ar tokiu atveju nežadama svarstyti galimo P. Urbšio šalinimo iš frakcijos, R. Karbauskis atsakė tam pagrindo nematąs.

„Jam tai turėtų būti pamoka, gal Seimo narys ateityje susimąstys apie tai, kad jo karšta reakcija, žodžiai turi turėti adekvatumą. Bet taip, kad siūlytume šalinti iš frakcijos – nėra to turinio. Jis toks yra, čia jo charakteris, galbūt tokie įvykiai ir tokios reakcijos vienaip ar kitaip žmogui leis daryti išvadas, kad reikia pagalvoti prieš puolant prie mikrofono“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat svarstė, kad impulsyvią P. Urbšio elgseną galbūt lemia jo buvusi darbinė patirtis – sudėtingas darbas teisėsaugoje. P. Urbšys prieš tapdamas parlamentaru dirbo Specialiųjų tyrimų tarnyboje.

Seimas ketvirtadienį nesutiko į sesijos darbų programą įtraukti liberalės Viktorijos Čmilytės-Nielsen projekto atsisakyti neriboto embrionų saugojimo pagalbiniame apvaisinime.

Per diskusijas „valstietis“ P. Urbšys kreipėsi į liberalus prašydamas, kad projektui pristatyti parinktų kitą atstovą, o ne besilaukiančią V. Čmilytę-Nielsen.

„Dėl to įstatymo projekto gal gali dauguma turėti tokią principinę nuomonę, kad gal geriau negaiškime laiko. Asmeniškai aš prašau vieno dalyko – nu gali šitą projektą dėl embrionų pateikinėti ne moteris, kuri laukiasi vaiko“, – kalbėjo P. Urbšys.

Šia replika jis sukėlė pasipiktino audrą. Liberalų frakcija paliko Seimo salę.

„Povilas Urbšys padarė konstitucinį nusižengimą, kai lygiateisius Seimo narius suskirstė, padalino į nėščias moteris, kurioms apribota teisė, siūloma neteikti kai kurių projektų. Nejuokaudamas sakau – nuo kurios nėštumo savaitės jau draudžiama pateikti projektus? Tai yra žema, tai ne valstietiška, tai mužikiška“, – BNS sakė E. Gentvilas.

P. Urbšys po to sakė nenorėjęs, kad jo pasisakymas būtų priimtas kaip diskriminacinis.

„Aš tikrai noriu atsiprašyti, jei mane neteisingai suprato. Tikrai nėščia moteris yra pagarboj, nes savy nešiojasi brangiausią turtą – gyvybę. Bet jei yra įstatymo projektas susijęs su gyvybe, aš manau, kad embrionas, kuris turi gyvybės teisę, kai moteris laukiasi vaiko, ir tas embrionas, kuris nevaisingų šeimų, irgi turi teisę į gyvenimą. Aš tą tik turėjau omeny“, – aiškino parlamentaras.

Liberalė V. Čmilytė-Nielsen siūlė atsisakyti valdančiųjų „valstiečių“ pastangomis į Pagalbinio apvaisinimo įstatymą įrašyto neriboto embrionų saugojimo ir nustatyti, kad dėl pagalbiniam apvaisinimui sukurtų ir moteriai neperkeltų embrionų saugojimo termino spręstų pati pora – ne mažiau kaip dvejus metus nuo pagalbinio apvaisinimo pradžios ir ne ilgiau kaip dešimt metų, taip pat pora galėtų leisti embrionus panaudoti donorystei.

Pagalbinio apvaisinimo įstatymas Seime po ilgų diskusijų buvo priimtas pernai, o korekcijos pradėtos jam dar nė neįsigaliojus. Seime pagalbinio apvaisinimo klausimai svarstyti ne vieną kadenciją, abiem stovykloms aštriai ginant savo pozicijas dėl embrionų skaičiaus ribojimo, jų šaldymo ir naikinimo. Viena pusė ragina ginti negimusį embrioną kaip gyvybę, kita pabrėžia porų interesus susilaukti vaikų.

P. Urbšio pasisakymą pasmerkė ne tik opozicinių frakcijų lyderiai, bet ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pareiškęs, kad pirmadienį kreipsis dėl parlamentaro elgesio į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi