Lietuvoje

2017.11.10 15:37

A. Maldeikienė: L. Balsys iš prezidentūros buvo atleistas dėl tų pačių problemų

LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2017.11.10 15:37

„Man buvo pasakyta, kad Linas Balsys iš prezidentūros buvo atleistas dėl problemų, susijusių su alkoholio vartojimu“,  – tokią versiją LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ iškėlė Seimo narė Aušra Maldeikienė. Pasak jos, ne visi parlamentarai, su kuriais ji bandė kalbėtis apie kolegos L. Balsio problemą, susijusią su alkoholio vartojimu, dėl to nustebdavo – kai kam tai buvo gerai žinoma.  

Apie tai, kad L. Balsys gali turėti problemų, susijusių su alkoholio vartojimu darbo metu, A. Maldeikienė sako pastebėjusi per pirmuosius Seimo posėdžius praėjusių metų rudenį. Parlamentarė sako bandžiusi prašyti kitų Seimo narių pasišnekėti su L. Balsiu apie jo problemas, tačiau su kolegomis apie tai jis kalbėti nenorėjęs, dėl tokių kalbų tapdavęs piktas.

„Kai kurie, kuriems siūlydavau pasikalbėti su L. Balsiu, prašydavau jų pagalbos, nustebdavo, kai kurie žinojo. Man buvo pasakyta, kad L. Balsys iš prezidentūros buvo atleistas dėl problemų dėl alkoholio. Man tai keletą kartų buvo pasakyta tuo metu, kai tas procesas vyko“, – teigia A. Maldeikienė.

Pasak parlamentarės, jei L. Balsys turėtų padorumo, atsisakytų savo Seimo nario mandato.

„Jei L. Balsys turėtų elementaraus padorumo, jis šiandieną padėtų mandatą. Man visiškai nesuvokiama, kaip Seimo narys, jei paaiškėtų, kad serga alkoholizmu, galėtų dalyvauti įstatymų leidybos procese. Kiek laiko gydėsi problemų dėl alkoholio turėjęs Egidijus Vareikis?“ – klausia parlamentarė.

Žurnalistų informacija negali būti įrodymais

Vilniaus miesto Kelių policijos valdybos vadovas Dainius Šalomskas sako, kad žurnalistų surinkta medžiaga apie L. Balsio neblaivumą negali tapti įrodymais.

„Turėtų [L. Balsio blaivumą] papildomai patikrinti ir policijos pareigūnai. Manau, kad dėl to jis nebendrauja su policijos pareigūnais.

Žurnalistų informacija gali būti kaip įrodymai prie visų kitų, kuriuos mes surinksime. Vertinimą nukeliame vėlesniam laikui. Neaišku, gal jis mus šiandieną įsileis, pateiks paaiškinimus, norės pūsti į alkotesterį“, – kalba D. Šalomskas.

Komisaras teigia nepamenantis precedento, kuomet ne policijos pareigūnų surinkti duomenys apie asmens girtumą galėtų būti naudojami kaip įrodymai teismų bylose.

Plačiau žiūrėkite laidos įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt