Lietuvoje

2017.11.09 20:07

D. Jastramskis apie Seimo narių klausimus LRT: kai kurie atsakymai ir taip aiškūs

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2017.11.09 20:07

Nors nėra nieko ypatinga, kad Seimo nariai nacionaliniam transliuotojui pateikė jiems rūpimus klausimus, kai kurie klausimai vis dėlto – pertekliniai, o atsakymai – ir taip aiškūs. Taip LRT.lt sako Vilniaus universiteto Skaitmeninių medijų laboratorijos docentas daktaras Deimantas Jastramskis. Anot jo, demokratinėje valstybėje toks bendravimas nėra išskirtinis, nes visi turi teisę užduoti klausimus, tačiau kai kurių klausimų pateikimas esą rodo prastą Seimo narių ir jų patarėjų darbo kokybę.

V. Juozapaitis: matyt, tai buvo padaryta, kad nebūtų trukdžių

Anot Seimo Kultūros komiteto nario Vytauto Juozapaičio, kultūros įstaigos, įskaitant ir nacionalinį transliuotoją, yra būtent Kultūros komiteto jurisdikcija, todėl ir nacionalinio transliuotojo ataskaita pirmiausia yra išklausoma komitete.

„Tada būna balsuojama, ar pritariame, ar nepritariame. Tuomet [ataskaita] teikiama Seimui. Formaliai toks posėdis įvyko, bet tuomet pirmininko iniciatyva buvo nepritarta. Tiesiog buvo sustabdytas klausimas, gal taip įvertinčiau. Nebuvo priimti sprendimai. Buvo tik pasakyta, kad bus iniciatyva paklausti kažkokių specialių klausimų. Mes, Kultūros komiteto nariai, būsime informuoti. Deja, taip neįvyko, – tvirtina V. Juozapaitis.

Komentuodamas trečiadienį beveik pusės Seimo narių LRT pateiktus klausimus, V. Juozapaitis teigė, kad tai buvo padaryta be Seimo Kultūros komiteto žinios: „Bet, neabejoju, ne be Kultūros komiteto pirmininko žinios. [...] Tame nematau nieko blogo, nes kiekvienas Seimo narys turi visišką teisę ko nors paklausti.

V. Juozapaitis svarsto, kad komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis galbūt norėjo apeiti bent opozicijoje esančius komiteto narius: „Su jais jis retai tariasi, taip švelniai tariant. Matyt, [tai buvo padaryta], kad nebūtų kokių nors trukdžių ar panašiai. Nors jokių trukdžių būti negali, nes mes Kultūros komitete (bent jau tie, kurie atstovauja kultūros bendruomenei) ir atėjome iš kultūros, turime šiokį tokį supratimą. Tikrai nesiskirstome pagal politines pažiūras. Jeigu klausimas yra iš esmės, mes jam visada pritariame.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.