captcha

Jūsų klausimas priimtas

Seimas svarsto: į parlamentą galbūt nepateks teisti

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pristatytą Konstitucijos pataisą, kuria siūloma neleisti Seimo nariais rinkti asmenų, nuteistų už tyčinius nusikaltimus, jei teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Įstatymo projekto tikslas – kovojant su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija – užtikrinti, kad į Seimą nepatektų asmenys, nuteisti už tyčinius nusikaltimus, jei teistumas neišnykęs arba nepanaikintas. Europos Parlamento 2013 metų priimtoje rezoliucijoje „Kova su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija bei pinigų plovimu“ rekomenduojama, kad šalys narės imtųsi veiksmų, kad nacionalinių parlamentų nariais, Europos Parlamento nariais netaptų asmenys, teisti už tokius nusikaltimus ir jei po bausmės atlikimo nepraėjo penkeri metai“, – pristatydamas siūlymą teigė V. Gailius.

Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtinta, kad Seimo nariais negali būti renkami asmenys, nebaigę atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį, taip pat asmenys, teismo pripažinti neveiksniais.

Po pristatymo už projektą balsavo 77 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 6 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, jį taip pat svarstys Konstitucijos komisija. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...