Lietuvoje

2013.06.07 13:01

Meningokokinė infekcija per parą pakirto tris vaikus, vienas iš jų mirė (atnaujinta)

LRT.lt2013.06.07 13:01

Į Kauno klinikas per praėjusią naktį dėl meningokokinės infekcijos pateko trys vaikai, pranešė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos.

 Į Kauno klinikas per praėjusią naktį dėl meningokokinės infekcijos pateko trys vaikai, pranešė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos.

 

Klinikų atstovai pranešė, kad trejų metų mergaitė iš Garliavos mirė. Toliau Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje gydomas trejų metų berniukas iš Kauno raj., Gervėnupio, ir penkerių metų berniukas iš Lazdijų. Jų būklė sunki, bet stabili.

Medikai teigia, kad visi trys atvejai yra atsitiktinis reiškinys, praneša DELFI.lt. „Tai visiškai nesusiję asmenys. Jie neturėjo jokio ryšio“, – penktadienį spaudos konferencijoje kalbėjo klinikų Vaikų Intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Vaidotas Gurskis

Medikai taip pat pastebėjo, kad meningokokas būdingas šaltajam metų laikotarpiui.

„Šis bakterija būdinga šaltuoju ir drėgnuoju metų laikotarpiu. Paprastai ši bakterija saulėje greitai žūna“, – teigė Kauno klinikų Vaikų ligų skyriaus vadovas Rimantas Kėvalas. Medikas teigė neprisimenantis, kad vienu metu į klinikas patektų net trys vaikai su meningokoko bakterijomis.

Tačiau medikai teigia, kad tai – atsitiktinumas, o ne ligos protrūkis, rašo DELFI.lt.

Meningokokinė infekcija – tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).

Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijų nešiojimas gali tęstis iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1–10 dienų (vidutiniškai 4 dienos).

 Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus.

Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui ir kita.

Skiriamos trys pagrindinės klinikinės formos: meningitas, meningokokcemija ir mišri forma. Meningokokinė infekcija gali pasireikšti įvairiai, tačiau visoms formoms būdingas karščiavimas bei bendrosios intoksikacijos požymiai. Visais atvejais ligos pradžioje pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, galimas raumenų skausmas, kaklo raumenų rigidiškumas (stingimas, atsiradęs dėl raumenų įtempimo), vėmimas. Būdingas meningokokcemijos požymis – odos bėrimas.

Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt