Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.09 18:30

L. Balsys su policija bendrauja per parlamentarą B. Matelį

Ketvirtadienį įtarimų dėl girtumo sulaukęs Seimo narys Linas Balsys savo automobiliu paliko Seimą. Apie tai Seimo vadovybė informavo policiją. Ji surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, kad L. Balsys yra savo namuose, jo automobilis – garaže po namu. Remiantis naujausia informacija, gauta iš Seimo nario Bronislovo Matelio, L. Balsys teigia „nesąs nusikaltėlis“ ir prašo policijos patraukti prie jo namų budintį automobilį.

Ketvirtadienį popiet surengtoje policijos spaudos konferencijoje pareigūnai teigė, kad yra ieškoma galimybių susisiekti su L. Balsiu, kad pavyktų išgauti jo paaiškinimą. Iš pradžių su juo pavyko susisiekti netiesiogiai, per Seimo narį B. Matelį. Anot policijos, sužinoję informaciją apie galimai neblaivų Seimo narį, pareigūnai nedelsdami nuvyko prie jo namų. Nuvykę į Vaduvos gatvę pareigūnai rado užrakintas Seimo nario gyvenamosios vietos duris. 

„Beldėmės į duris ir netgi pasiskolinę kaimynų kopėčias bandėme pasižiūrėti pro pirmo aukšto langus, įvertinti situaciją viduje, tačiau durų niekas neatidarė ir Seimo nario aptikti nepavyko“, – sakė Policijos departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininkas Arūnas Paulauskas.

Anot pareigūnų, jie siūlys L. Balsiui pasitikrinti blaivumą.

„Teisiškai tai yra įmanoma. Jeigu jis pats sutiktų. Matyt, paaiškės, ar jis išvis norės su mumis bendrauti, pateikti paaiškinimą ir pasitikrinti blaivumą. Bet kuriuo atveju, mes pasiūlysime tai padaryti“, – sakė policijos atstovas. 

Anot policijos, dar neaišku, kas vairavo L. Balsio automobilį, žinoma, tik kad jis išvažiavo iš Seimo rūmų kiemo. Šiuo metu prie Seimo nario namų budi policijos automobilis. Pasak pareigūnų, kol kas pagrindo sulaikyti L. Balsį šiuo metu tikrai nėra. Anot policijos, vien duomenų iš žiniasklaidos, kad L. Balsys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, nepakanka.

Pasak policijos atstovų, vertinant alkotesterį, kurį L. Balsiui davė žiniasklaidos atstovai, iškilo klausimas dėl metrologinės patikros.  

„Tikrai labai daug klaustukų, tad teigti, kad jis padarė pažeidimą, tikrai neįmanoma“, – sakė policijos atstovas, pridūręs, kad vėliau bus sprendžiama, ar minėtas alkotesteris bus tikrinamas.

Anot A. Paulausko, policija peržiūrėjo vaizdo kamerų informaciją tiek iš Seimo, tiek iš sankryžų mieste.

„Tačiau, pirminiais duomenimis, įrodymų, kad būtent Seimo narys vairavo automobilį, neturime. Tačiau vaizdo įrašai bus toliau apdorojami“, – sakė policijos atstovas. 

B. Matelis: L. Balsys namuose, prašo patraukti policijos ekipažą

Šiuo metu su L. Balsiu bendraujantis Seimo Mišrios grupės seniūnas B. Matelis DELFI sakė, kad kolega atrodo adekvatus, tačiau su policija bendrauti atsisako.

„Parašiau L. Balsiui žinutę, kad tikrai noriu jam padėti. Telefonu kalbėjome daugiau kaip valandą. Šiuo metu jis savo namuose. Jis bendravo labai geranoriškai, yra visiškai adekvatus. Sakyčiau, kad jeigu spręsti – girtas ar ne, teigčiau, kad greičiau ne. Įspūdis bendraujant su juo neblogas“, – DELFI pasakojo B. Matelis.

„Aš nenoriu jo nei smerkti, nei auklėti. Mano uždavinys buvo jį surasti ir išsiaiškinti, kaip tą situaciją būtų galima išspręsti“, – sakė B. Matelis.

Jo teigimu, L. Balsys perdavė prašymą: kadangi po politiko namo langais stovi policijos ekipažas, jis pageidautų, kad automobilis pasitrauktų.

„L. Balsys sakė: nei aš koks nusikaltėlis, nei ką blogo padariau. Kam tas ekipažas?“, – perdavė Mišrios grupės seniūnas.

Pasak jo, L. Balsys aiškino grįžęs namo, automobilį pastatęs garaže ir nuėjęs į namus.

„Jis sėdi namie, bendrauja per mane, policijai kol kas neatsiliepia“, – pasakojo B. Matelis.

Jis sakė bendravęs su policijos atstovais ir perdavęs L. Balsio prašymą.

B. Matelis, BNS nuotr.

Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė ketvirtadienį teigė, kad, jei pasitvirtins, kad parlamentaras yra neblaivus, jam gresia apkalta.

L. Balsys ketvirtadienį žurnalistams sutiko pasitikrinti alkoholio tikrintuvu ir pripūtė 1,82 prom. alkoholio. Pasitikrinti L. Balsys pasisiūlė po to, kai parlamentarė Aušra Maldeikienė pareiškė, kad jis kartais Seime būna apsvaigęs. L. Balsys prieš Seimo posėdį neigė į darbą ateinantis neblaivus, esą jo kolegoms jis galėjęs pasirodyti išgėręs dėl vartojamų vaistų.

„Negaliu paaiškint, aš nežinau, kodėl taip rodo [alkotesteris – LRT.lt]. Aš tiesiog geriu tam tikrus vaistus ir viskas. <...> Turiu stuburo išvaržą, esu pasitempęs kojos sausgysles, nes truputėlį persisportavau. Tie vaistai yra raminantys ir mažinantys skausmą, galbūt jie sukelia tam tikrą mieguistumą. <...> Ką reiškia mėgstu išgert? Aš nemėgstu išgert, bet, pavyzdžiui, aš mėgstu prancūzų kultūrą, kadangi daug metų dirbau Briusely, esu prancūzų kultūros fanas, tai jeigu prie maisto išgeri taurę vyno, tai tikrai nieko blogo“, – teigė Seimo narys.  

Žurnalistei pasakius, kad negalima pripūtus tiek promilių vairuoti, Seimo narys atsakė: „kad čia nėra tiek promilių – čia kažkas ne taip“.

LRT stop kadras

Situaciją žurnalistams Seime pakomentavo ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Žinau, kad jis savanoriškai sutiko papūsti į alkotesterį ir pripažįsta turbūt tą normą, kad ji negalima. Mes besąlygiškai turėtume neleisti ir turėtų jis nedirbti tokiu metu“, – sakė Seimo pirmininkas.

Kartu jis pabrėžė, kad reikia ieškoti būtų, kaip padėti parlamentarui, nes alkoholizmas esanti liga.

Lietuvos žaliųjų partijos atstovas L. Balsys į Seimą renkamas antrąją kadenciją, anksčiau jis dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, žurnalistu.

Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė žurnalistams patvirtino, kad L. Balsys savo automobiliu išvyko iš Seimo. Tai paaiškėjo peržiūrėjus vaizdo kameras. Apie tai bus pranešta policijai.

Tai, kad L. Balsys „pasijuto blogai“ ir išvyko iš Seimo, patvirtino ir Seimo nario padėjėja Sonata Dirsytė.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis informavo, kad apie tai informuota policija. „Tikimės, kad policija atliks savo darbą“, – DELFI sakė R. Baškienė, apie galimai neblaivų iš Seimo išvykusį L. Balsį pranešusi policijai.

Policija DELFI informavo, kad ieškoma L. Balsio automobilio – tamsiai pilko „Vokswagen Caddy“. Pranešimas buvo gautas 12.12 val. apie tai, kad prieš 20 minučių Seimo narys L. Balsys išvažiavo iš Seimo aikštelės nežinoma kryptimi.

Policijos pajėgos ieško, kaip įtariama, neblaivaus vairuojančio Seimo nario.

R. Karbauskis: kilo įtarimų

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis DELFI sakė, kad ketvirtadienį įtarimai dėl L. Balsio būsenos kilo žiniasklaidos atstovams.

BNS nuotr.

„Buvo patikrintas jo girtumas, nustatyta 1,8 promilės. Bet kadangi patikrinimas žurnalistų alkotesteriu nėra oficialus, buvo iškviesta policija. Jeigu Seimo narys sutiks tikrintis, jo būsena bus patvirtinta oficialiai“, – sakė jis.

„Žmogus turi problemų. Apgailestauju prieš rinkėjus – tai yra gėda visam Seimui“, – pabrėžė „valstiečių“ lyderis.

DELFI paklaustas, kaip Seime išgyvendinti tokio pobūdžio problemas, R. Karbauskis pažymėjo, kad ieškoti išeičių turi norėti pats žmogus.

„Jeigu jis pats nenori tos problemos išspręsti, to padaryti neįmanoma“, – sakė jis.

„Draudimai čia nepadės“, – pažymėjo R. Karbauskis.

S. Skvernelis mano, kad L. Balsiui neturėjo būti leista išvykti

„Tai yra netoleruotina ir nesuprantama, apskritai žmogus ateina į darbo vietą galimai būdamas neblaivus, juo labiau, kad tai kalba apie Seimo narį“, – situaciją komentavo premjeras Saulius Skvernelis.

Jo aiškinimu, jei L. Balsys pats automobiliu išvyko iš Seimo, tai būtų apskritai nesuprantama. Premjero vertinimu, visų Seime esančių pareigūnų ir bet kurių esančių Seime pareiga – užkirsti kelią daromam teisės pažeidimui.

„Jei tikrai tokie duomenys buvo, vienareikšmiškai tą reikia padaryti, apsaugoti nuo kylančio pavojaus ir patį Seimo narį, ir galbūt kitus. Klausimas, kodėl nepakvietė policijos“, – tai, kad L. Balsiui neturėjo būti leista išvykti iš parlamento, mano S. Skvernelis.

Seimo vicepirmininkas valstietis Arvydas Nekrošius sakė, kad L. Balsio išvykimas iš Seimo nufilmuotas, medžiaga perduota policijai. „Policija nuspręs, ar jis vairavo, ar ne“, – teigė A. Nekrošius.

Jo vertinimu, tai blogas elgesio pavyzdys visuomenei ir tai yra netoleruotina. A. Nekrošiaus manymu, L. Balsiui gali grėsti apkalta.

Ar dėl L. Balsio nebuvo kilę įtarimų anksčiau? „Asmeniškai tokių pastebėjimų neturėjau, tačiau prieš mėnesį turėjome diskusiją, kur žmogus dingo. Tam tikrų gandų turėjome – iš jų padėjėjų, iš kitų žmonių, kad gali būti, kad jis dingsta ne šiaip sau“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

Lietuvos žaliųjų partija vertins elgesį

Lietuvos žaliųjų partija, reaguodama į susidariusią situaciją, išplatino pranešimą. Jame pirmininkas Remigijus Lapinskas teigia: „Apgailestaujame dėl  Lietuvos žaliųjų partijos Seimo nario Lino Balsio nepriimtinų ir su Seimo nario pareigomis nesuderinamų veiksmų. Situacija rodo, kad Seimo narys turi sveikatos problemų, kurios nedelsiant turi būti sprendžiamos. 

Lietuvos žaliųjų partija Liną Balsį pažįsta kaip atsidavusį ir profesionalų politiką bei atsakingą žmogų, tačiau jo poelgis atvykstant į darbą neblaiviam nėra pateisinamas. Galime užtikrinti, kad kaip galėdami padėsime Linui Balsiui spręsti sveikatos problemas, nepaisant to, atsakingi partijos organai susidariusią situaciją išnagrinės kuo objektyviau ir nedelsdami imsis reikalingų veiksmų, įvertinant tolesnes Lino Balsio galimybes dalyvauti partijos veikloje“.

„Reiškiame apgailestavimą dėl susidariusios asmeninės Lino Balsio situacijos ir užtikriname, kad partijos veiklai ir tolesniam darbui tai įtakos neturės“  – pabrėžia R. Lapinskas.

E. Misiūnas, BNS nuotr.

Vidaus reikalų ministras aiškinsis, kodėl informacija policijai perduoda L. Balsiui jau išvykus

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas aiškinsis, kodėl informacija policijai apie galimai neblaivų Seimo narį Liną Balsį perduota jam jau išvykus iš Seimo automobiliu, o apsaugos pareigūnai leido išvykti parlamentarui.

„Negalėčiau komentuoti, kodėl vadovybės apsaugos vyrai tik po 20 minučių pranešė. Gal jie nebuvo įsitikinę, gal nematė labai akivaizdžių požymių, gal neskaitė žiniasklaidos, gal neužkliuvo jiems. Bet jei būtų įsitikinę (neblaivumu), turėtų neleisti, nepaisant Seimo nario neliečiamybės. Mes pasiaiškinsime, ar jiems trūko informacijos, ar jie nežinojo, ar jie kažką vertino“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė E. Misiūnas.

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai policijai ketvirtadienį pranešė, jog Seimo narys L. Balsys ketvirtadienį iš parlamento išvyko savo automobiliu, kaip įtariama, neblaivus.

Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius , kad komisariatas 12.12 val. gavo pranešimą iš VAD budėtojų dalies, jog prieš vidurdienį L. Balsys išvyko iš Seimo rūmų automobiliu „VW Caddy“. Įtariama, kad jis gali būti neblaivus. Policija šią informaciją tikrina.

VAD direktorius Rymantas Mockevičius BNS sakė, jog pareigūnai gali sulaikyti Seimo narį, tačiau nenustabdė L. Balsio, nes informaciją apie galimą jo neblaivumą gavo per vėlai.

„Pagal bendras pareigūnų teises, jeigu jis šūkautų, kabinėtųsi prie žmonių, daužytų, spardytų baldus ar būtų akivaizdžiai girtas ir sėstų į mašiną, mes tikrai sulaikytumėme, neleistumėme jam vairuoti“, – BNS teigė R. Mockevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi