Lietuvoje

2017.11.09 11:13

Nubausti atskirą frakciją įkūrę Vilniaus liberalai

BNS 2017.11.09 11:13

Savarankišką frakciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje įkūrę keturi liberalai sulaukė sankcijų, Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius sustabdė jų narystę partijoje.

„Tai Vilniaus skyriaus sprendimas. Sustabdyta keturių žmonių narystė partijoje“, – ketvirtadienį BNS patvirtino Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus pirmininkės pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Skyriaus vadovė Seimo narė Aušrinė Armonaitė BNS sakė, kad keturių liberalų narystė partijoje sustabdyta, nes šie pasitraukė iš partijos frakcijos taryboje.

„Jie įkūrė kitą frakciją. Tiesiog elementari politinė logika sako, kad jeigu esi vienos partijos, tai ir būk frakcijoje, o ne kurk kitas frakcijas“, – teigė ji.

A. Armonaitės teigimu, gali būti, kad narystės sustabdymu nebus apsiribota, jiems gresia ir pašalinimas iš Liberalų sąjūdžio.

Sprendimą dėl šalinimo iš partijos, pagal Liberalų sąjūdžio įstatus, gali priimti tik partijos valdyba.

„Manau, kad gresia (pašalinimas – BNS). Mes dabar ruošiamės suvažiavimui, persiformuos tos institucijos, dar klausimas, kuri valdyba spręs, ar šita, ar kita. Yra noras ir Etikos komisijoje pasvarstyti“, – tvirtino A. Armonaitė.

Vidmantas Martikonis, Justina Kašėtaitė, Mindaugas Mačernis ir Šarūnas Skučas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje įsteigė Racionalios veiklos skatinimo frakciją.

Pasak V. Martikonio, sprendimą palikti Liberalų sąjūdžio frakciją lėmė nesutarimai, pagrindinis jų buvo mero liberalo Remigijaus Šimašiaus siekis iš pareigų atleisti savivaldybės administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę. V. Martikonio teigimu, jų netenkino ir esą R. Šimašiaus kaip partijos vadovo valdžios stiprinimas.

V. Martikonis ketvirtadienį BNS sakė dar nesąs informuotas apie narystės Liberalų sąjūdyje sustabdymą.

„Yra galimybės skųsti tokį sprendimą. Manau, kad pavyks sulaukti suvažiavimo ir naujos partijos vadovybės. Nuo to labai daug kas priklauso“, – sakė sostinės tarybos narys.

Liberalų sąjūdžio suvažiavimas, per kurį bus renkama visa nauja partijos vadovybė, vyks gruodžio 9 dieną.