Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.09 09:39

Žydų bendruomenė rengia konferenciją „Atmintis, Atsakomybė, Ateitis“

ELTA 2017.11.09 09:39

Ketvirtadienį, minint tarptautinę dieną prieš fašizmą ir antisemitizmą, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė rengia tarptautinę konferenciją „Atmintis Atsakomybė Ateitis“, kurioje mokslininkai, savo sričių ekspertai ieškos atsakymų į klausimus, ar skausmingų istorinių įvykių minėjimas gali padėti susivokti šiandienos politikoje ir išvengti baisių istorinių įvykių pasikartojimo.

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Rekomendacijų dėl veiksmų kovojant su antisemitizmu ir romofobija Lietuvoje, paruošimas ir viešinimas“, kurį remia Vokietijos fondas EVZ (Atmintis, Atsakomybė, Ateitis). Šis fondas remia tyrimus, analizuojančius romų ir žydų diskriminavimą bei marginalizaciją Europoje. Projektą taip pat remia Geros valios fondas.

Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys iš JAV atvyksiantis profesorius Saulius Sužiedėlis – mokslininkas, istorikas, Milersvilio universiteto istorijos profesorius emeritas, įvairių mokslinių asociacijų narys. Pranešimus skaitys mokslininkai Šarūnas Liekis, Vygantas Vareikis, Linas Venclauskas, Violeta Davoliūtė.

Projektą vykdo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kartu su partneriais: Romų visuomenės centru, Lietuvos žmogaus teisių centru, Moterų informacijos centru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi