Lietuvoje

2017.11.09 09:39

Žydų bendruomenė rengia konferenciją „Atmintis, Atsakomybė, Ateitis“

ELTA2017.11.09 09:39

Ketvirtadienį, minint tarptautinę dieną prieš fašizmą ir antisemitizmą, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė rengia tarptautinę konferenciją „Atmintis Atsakomybė Ateitis“, kurioje mokslininkai, savo sričių ekspertai ieškos atsakymų į klausimus, ar skausmingų istorinių įvykių minėjimas gali padėti susivokti šiandienos politikoje ir išvengti baisių istorinių įvykių pasikartojimo.

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Rekomendacijų dėl veiksmų kovojant su antisemitizmu ir romofobija Lietuvoje, paruošimas ir viešinimas“, kurį remia Vokietijos fondas EVZ (Atmintis, Atsakomybė, Ateitis). Šis fondas remia tyrimus, analizuojančius romų ir žydų diskriminavimą bei marginalizaciją Europoje. Projektą taip pat remia Geros valios fondas.

Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys iš JAV atvyksiantis profesorius Saulius Sužiedėlis – mokslininkas, istorikas, Milersvilio universiteto istorijos profesorius emeritas, įvairių mokslinių asociacijų narys. Pranešimus skaitys mokslininkai Šarūnas Liekis, Vygantas Vareikis, Linas Venclauskas, Violeta Davoliūtė.

Projektą vykdo Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kartu su partneriais: Romų visuomenės centru, Lietuvos žmogaus teisių centru, Moterų informacijos centru.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje

2021.04.14 12:57

Karantiną Vyriausybei siūloma pratęsti iki vasaros pradžios

daugiau laisvės – persirgusiems ir pasiskiepijusiems nuo COVID-19; atnaujinta 14.59