Lietuvoje

2017.11.08 16:16

L. Linkevičius ragina didinti atsparumą Rusijos skleidžiamam melui

LRT.lt 2017.11.08 16:16

Varšuvos saugumo forume dalyvavęs Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragina Europos Sąjungos (ES) šalis konsoliduotis ir drauge didinti atsparumą Rusijos skleidžiamai dezinformacijai. 

„Šiuo metu susiduriama su precedento neturinčiu bandymu paveikti ES integraciją ir kartu suduoti smūgį Vakarams, siekiant pakirsti tikėjimą demokratijos, žmogaus teisių, solidarumo ir teisės viršenybės vertybėmis. Tuo tikslu vykdomos informacinės kampanijos, išnaudojami socialiniai tinklai.

ES turi nedvejodama atremti bandymus silpninti jos ryšį su savo piliečiais ir su narystės ES siekiančiomis valstybėmis“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Pasak ministro, svarbu didinti visuomenių atsparumą propagandai, stiprinti ES komunikacijos pajėgumus, imtis švietimo iniciatyvų ir gerinti dialogą su visuomene.

Ministras dalyvavo Varšuvos saugumo forumo plenarinės sesijos diskusijoje apie Europos projekto ateitį ir iššūkius ES saugumui bei susitiko su Naujųjų saugumo lyderių programos dalyviais, su kuriais pasidalino įžvalgomis apie iššūkius ir grėsmes Baltijos jūros regione.

Varšuvos saugumo forumas yra kasmetinis Kazimiero Pulaskio fondo organizuojamas renginys, skirtas aktualiems saugumo ir gynybos politikos klausimams, pagrindiniams iššūkiams Vidurio ir Rytų Europoje aptarti.