Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.08 18:28

Kauno klinikinės ligoninės vadovas atšauktas iš pareigų

LRT.lt 2017.11.08 18:28

Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) įvykusio Kauno klinikinės ligoninės dalininkų susirinkimo metu nutarta iš pareigų atšaukti gydymo įstaigos vadovą Gediminą Abeciūną. Toks sprendimas priimtas įvertinus padarytus darbo pareigų pažeidimus, kurie pripažinti šiurkščiais, rašoma SAM pranešime spaudai. 

Gydymo įstaigos veiklos rezultatas antrus metus yra neigiamas. Audito metu nustatyta, kad  G. Abeciūnas, būdamas vadovu, galėjo neefektyviai panaudoti įstaigos lėšas sudarydamas viešųjų pirkimų pardavimo sutartis, įdarbindamas darbuotojus. Po SAM atlikto audito, kuriuo buvo paskaičiuotas įstaigai padarytos žalos dydis, pradėtas darbo pareigų pažeidimo tyrimas.

„Atliekant tyrimą, ligoninės direktoriaus buvo paprašyta bendradarbiauti ir pateikti pasiaiškinimą, tačiau nustatytu terminu nebuvo pateiktas nei pasiaiškinimas, nei dokumentai, galintys paneigti jo padarytus darbo pareigų pažeidimus. 

Bet kuris įstaigos vadovas, būdamas atsakingas už įstaigos veiklą, patikėto turto išsaugojimą, racionalų panaudojimą, atskaitingumą įstaigos dalininkui Sveikatos apsaugos ministerijai, turi pareigą bendradarbiauti su ministerija“, – sako dalininkų susirinkimo pirmininkė, SAM korupcijos prevencijos specialistė Stasė Kazlauskienė. 

Šios ir kitos aplinkybės rodo gydymo įstaigos vadovo abejingumą dėl savo padarytų veiksmų ir kartu atskleidžia jo nesiskaitymą su darbdavio SAM interesais, o tai pagrindas spręsti ar yra pagrindas pasitikėti darbuotoju. 

Be to, tyrimo metu 2017 m. spalio 5 dieną gautas Generalinės prokuratūros pranešimas ir nutarimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, kas išsklaidė abejones dėl G. Abeciūno padarytos veikos vertinimo šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu padarius darbo metu ar darbo vietoje  nusikaltimo požymių turinčią veiką.

Sprendimą skųs teismui

Išplatintame pranešime spaudai Gediminas Abeciūnas teigia, kad yra pasirengęs teisme įrodyti, kad trečiadienį Kauno klinikinės ligoninės dalininkų susirinkimo nutarimas iš pareigų atšaukti jį, kaip VšĮ Kauno klinikinės ligoninės vadovą, buvo ir nepagrįstas, ir neteisėtas.

„Nesutinku su pareikštais man pažeidimais, apie kuriuos žiniasklaidai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Nesu net susipažinęs su pažyma, apie kurią nuo rugpjūčio mėnesio tvirtino SAM, taip pat nebuvau supažindintas su menamo vėlesnio audito išvadomis, apie kurias taip pat teigia SAM atstovai“, – sako G. Abeciūnas.

G. Abeciūnas teigia, jog beveik visada SAM atstovai prie kaltinimų ir metamų įtarimų pridėdavo žodelį „galimai“.

Praėjusį penktadienį G. Abeciūnas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas ištirti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjų Nendrės Černiauskienės ir Linos Bušinskaitės-Šriubienės veiksmus, turinčius šmeižimo, pareigų neatlikimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių.

„Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto Kauno klinikinės ligoninės 2016–2017 m. audituojamojo laikotarpio atlikto audito rezultatas buvo įformintas 2017 m. liepos 7 d., o audito ataskaita buvo užbaigta su keletu rekomendacijų. Jokio kito audito ligoninėje atlikta nebuvo. Tik pačioje ministerijoje kurpiami „rašteliai“ ir „pažymos“, apie kurias mūsų gydymo įstaiga nebuvo nė supažindinta“, – pareiškime rašo G. Abeciūnas.

Jis neigia ir kaltinimus dėl esą dvejus metus iš eilės neigiamo gydymo įstaigos balanso, nes tai netiesa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi