Lietuvoje

2017.11.08 15:16

Seimo komisija: A. Skardžiaus šeima už žemės nuomą gauna daugiau

BNS2017.11.08 15:16

Parlamentaro Artūro Skardžiaus šeima žemę vėjo jėgainių savininkams nuomoja geresnėmis sąlygomis, nei gretimų sklypų turėtojai.

Tai išsiaiškino Seimo Antikorupcijos komisija, tirianti A. Skardžiaus šeimos interesus energetikoje. Ji taip pat nustatė, kad išskirtinėmis sąlygomis žemę nuomoja dar vienas asmuo, išnuomojęs žemę savo vadovaujamai įmonei.

„Mūsų užduotis yra atsakyti, kokia yra įprasta praktika. Tai šiuo atveju matome, kokia yra ta įprasta praktika – yra du išskirtiniai variantai, tame tarpe ir mūsų tyrimo objekto (A. Skardžiaus – BNS), kai yra skirtinga nei įprasta kaina“, – komisijos posėdyje, aptariant tyrimo išvadas, sakė jos vadovas liberalas Vitalijus Gailius.

„Mes neturime teisės veltis ir vertinti teisiniu požiūriu“ , – teigė komisijoje dirbantis „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

BNS nuotr.

A. Skardžius anksčiau neigė protegavęs jo sklypą nuomojančius vėjo jėgainių vystytojus. Pasak politiko, jo veikla Seime niekaip nesikerta su jo pajamomis už žemės nuomą.  

Seimo įpareigota komisija aiškinosi, kodėl A. Skardžiaus žmona Snieguolė maždaug prieš 12 metų Šilutės rajone įsigytą 28,6 ha sklypą įmonei „Renovacijos partneriams“ išnuomojo ir gauna kelis kartus didesnę kainą nei kaimynai.

Dabar šiuos sklypus iš „Renovacijos partnerių“ nuomojasi įmonė „Naujoji energija“. Pastarosios įmonės buvusio vadovo Kęstučio Beržinsko sklypas yra būtent šalia A. Skardžiaus šeimos žemės – abiejų jų nuomos sąlygos skiriasi nuo kitų žemės sklypų.

„Renovacijos partnerių“ ir „Naujosios energijos“ akcininkai ar vadovai buvo arba yra A. Skardžiaus šeimos draugo Romualdo Patalavičiaus šeimos nariai.   

Naujienų portalas 15min.lt rašė, kad už sklypo nuomą politikui per metus mokama 24 tūkst. eurų – 12-28 kartus daugiau nei greta esančių sklypų savininkams.

2008 metais į Seimą nepatekęs A. Skardžius iki 2012 metų lapkričio buvo Lietuvos atsinaujinančių išteklių asociacijos narys. 2012 metų rudenį vėl į Seimą išrinktas politikas tapo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nariu, kur dirba iki šiol.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.