Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.08 18:16

R. Karbauskis: Klaipėdos universitetas nebus jungiamas prie didesnio universiteto

BNS 2017.11.08 18:16

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad Klaipėdos universitetas išliks savarankiškas.

Visgi Švietimo ir mokslo ministerijos plane dėl aukštųjų mokyklų tinklo svarstomos dvi alternatyvos dėl šio universiteto likimo: jis arba būtų reorganizuojamas prijungiant prie plačios aprėpties valstybinio universiteto, arba liktų autonomiškas ir būtų stiprinamas, išgryninant jo profilį.

„Šiandien šnekame jau ne apie alternatyvą, šnekame apie sprendimą, kuris gali būti įgyvendintas, kuriam LVŽS, mūsų deleguota Vyriausybė pritaria ir atitinkamai galiu užtikrinti, kad visi įstatymai, pritaikant juos prie to, kas yra siūloma, bus priimti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė R. Karbauskis.

„Mes einam pagal tai, kam Seimas pritarė dar birželio mėnesį. Ir nebuvo idėjos, kad Klaipėdos universitetas bus jungiamas prie kurio nors (didesnio universiteto), mes to nebuvome deklaravę, nėra tokio įstatymo projekto. Ministerijos nuomonė yra jos nuomonė, vienų ar kitų nuomonių buvo daug“, – dėstė jis.

Seime vykusioje spaudos konferencijoje Klaipėdos universiteto atstovai informavo apie kuriamą inovacijų ekosistemą, kurioje bus integruotos universiteto, kolegijų, kitų švietimo centrų, verslo įmonių ir regiono savivaldybių pajėgos. Universiteto tarybos pirmininkas, bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika sakė, kad siūloma vizija apima verslo finansinę pagalbą universitetui.

„Tikrai galiu pasakyti, kad verslas prisideda ir prisidės ateityje“, – teigė jis.

Universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas tuo metu sakė, kad iš Seimo tikimasi pataisų dėl universitetų valdymo ir finansavimo tvarkos, numatant galimybę labiau įsitraukti savivaldybėms.

„Kaip žinote, Mokslo ir studijų įstatymas labai griežtai reglamentuoja tarybų sudėtį ir senatų sudėtį, tai būtų gerai, jeigu būtų tokia galimybė, kad ten savivalda galėtų deleguoti savo atstovus. Toliau kur yra straipsniai dėl finansavimo, ten turėtų būti galimybės savivaldai formuoti universiteto biudžetą, finansus“, – sakė E. Juzeliūnas.

Klaipėdos savivaldybė prieš kelias savaites aiškino norinti glaudžiau bendradarbiauti su Klaipėdos universitetu.

Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas sako, kad dar nėra sprendimo dėl Klaipėdos universiteto likimo savarankiška aukštąja mokykla.

„Seimo patvirtintame plane Klaipėdos ir Šiaulių universitetus siūloma pertvarkyti į universitetinius mokslo centrus, kurie gali būti kitų universitetų padaliniais. Laikantis šios plano nuostatos, parengtos dvi alternatyvos dėl KU. KU studijų ir mokslo veiklų apimtys yra labai mažos, daugelis studijų krypčių dubliuoja valstybines kolegijas, dalis studijų krypčių gali neįveikti priėmimo slenksčio ir studijų kokybės vertinimo reikalavimų. Todėl Klaipėdoje neužtikrinamas plačios skalės ir aukštos kokybės universitetinių studijų poreikis, jaučiamas mieste ir regione. Sąjunga su dideliu plačios aprėpties universitetu galėtų padėti juos efektyviai tenkinti“, – teigia G. Viliūnas. Jo komentarą trečiadienį BNS perdavė ministerija.

Anot viceministro, Vyriausybė laikosi nuomonės, jog norėdamas išlikti savarankišku, Klaipėdos universitetas turėtų pateikti realia poreikių ir išteklių analize paremtą „savo veiklos tvarumo užtikrinimo ir plėtros planą, susietą su savivaldybės ir vietos verslo indėliu ir suderintą su kitų miesto aukštųjų mokyklų veikla“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi