Lietuvoje

2017.11.08 12:31

Ministerija paaiškino vaikų dienos centrų vadovei, kodėl nutraukti jos projektai

LRT.lt2017.11.08 12:31

Ministerijoje įvyko susitikimas, kuriame viceministras Eitvydas Bingelis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM atstovai dar kartą informavo Visuomeninės organizacijos „Vaikai – visuomenės dalis“ vadovę Tatjaną Lobanovą, kodėl jos vykdomi projektai, finansuojami iš valstybės lėšų, buvo nutraukti, teigiama SADM pranešime žiniasklaidai.

Atlikus valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų projektų „Vaikų dienos centras „Ateik ir dalyvauk“, „Radviliškio vaikų dienos centras“, „Sedos vaikų dienos centras“, „Bartkuškio vaikų dienos centras“, „Pirmojo Alytaus vaikų dienos centras“, skirtų teikti nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir jų šeimoms, vertinimus, nuspręsta dėl esminių sutarties punktų pažeidimų nutraukti projektų finansavimą 2017 metams.

Socialinių paslaugų priežiūros departamentas vykdo visų vaikų dienos centrų, kuriems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos konkurso būdu skiria finansavimą pagal parengtus projektus, veiklos vertinimą. Tokių centrų Lietuvoje yra 286. Atlikus veiklos vertinimus, penkiuose vaikų dienos centruose buvo nustatytas aplaidus buhalterinės apskaitos ir kitų dokumentų organizacijoje tvarkymas, netinkamai ir ne pagal paskirtį naudotos lėšos, neužtikrinama projektų vykdymo kokybė. Tai yra vienos įstaigos – Visuomeninės organizacijos „Vaikai – visuomenės dalis“ vaikų dienos centrai, įsikūrę skirtinguose miestuose. Be to, nustatyta, kad siekdama gauti finansavimą 2017 metams Visuomeninė organizacija „Vaikai – visuomenės dalis“ pateikė klaidinančią ir melagingą informaciją apie mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimų įsipareigojimus.

Siekiant kuo didesnio objektyvumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai atliko neplaninį veiklos vidaus auditą, kuris patvirtino SPPD išvadų teisingumą. Todėl nuspręsta kreiptis į teismą ir pranešti apie vidaus audito ataskaitoje nustatytus organizacijos veiklos trūkumus.

Taip pat Socialinių paslaugų priežiūros departamentas yra raštu kreipęsis į savivaldybių, kurių teritorijoje dirba Visuomeninės organizacijos „Vaikai – visuomenės dalis“ vaikų dienos centrai, administracijas. Vilniaus miesto, Širvintų, Alytaus ir Radviliškio raj. savivaldybių administracijų atsakingi skyriai nurodė, kad užtikrintų arba ieškotų galimybių, kaip užtikrinti dienos socialinės priežiūros paslaugų teikimą, o Sedos seniūnijoje veikianti nevyriausybinė organizacija galės pretenduoti teikti dienos socialinės priežiūros paslaugas, kai ministerija paskelbs naują kvietimą šių metų gruodį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.