Lietuvoje

2017.11.08 12:07

Atkurtos Lietuvos šimtmečiui dovanoja 100 dienų pasakojimą apie gamtą

LRT.lt 2017.11.08 12:07

Gamtos mylėtojai Lietuvos šimtmečio proga dovanoja savo šaliai 100-o dienų pasakojimą apie gamtosaugos prasmę. Iniciatyva „100 dienų gamtai“ susidės iš skirtingų žmonių asmeninių istorijų apie tai, kodėl jie saugo gamtą. Tikimasi, kad būtent asmeniniai atradimai ir patirtys padės kitiems žmonėms suvokti gamtosaugos prasmę.

Istorijos gali būti įvairiausių formų – rašytinės, sakytinės, vaidybinės, poetinės. Svarbiausia – atsakyti į klausimą, kodėl saugote gamtą, kas nutiko, kai suvokėte to svarbą. Tikimės parodyti, kad gamta svarbi ne tik gamtos srityje dirbantiems specialistams, skelbia iniciatoriai.

Istorijų pasakotojais gali būti visi gamtą mylintys ir jos apsaugos reikalingumu įsitikinę žmonės. Nors pagrindinis kanalas dalintis istorijomis bus specialus iniciatyvos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“„100 dienų gamtai“, ketinama istorijas viešinti ir kitais kanalais, siūlyti apie gamtosaugos prasmę kalbėti mokyklose, saugomose teritorijose ir pan. 

Visi, norintys prisidėti, gali pateikti savo istoriją feisbuko puslapyje arba kreiptis į iniciatorius el. p.  Gamtai@bef.lt  

Kampanijos iniciatoriai sako šimtmečiui šią iniciatyvą dedikuojantys, nes tiki darnios Lietuvos idėja. Manome, kad 100 metų – tam tikras brandos amžius, kai jau galime kelti sau ambicingą tikslą, jog gamtos svarbą suvoktų kiekvienas pilietis, o gamtos tausojimas taptų kasdienio gyvenimo dalimi, skelbia organizatoriai. 

Iniciatyva truks 100 dienų. Jos pradžia – lapkričio 8 d.