Lietuvoje

2017.11.08 09:40

V. Pranckietis partnerių į valdančiąją koaliciją nebeieško

ELTA 2017.11.08 09:40

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad parlamente priimami sprendimai rodo, jog valdantieji turi palaikymą.

„Formaliai, galime sakyti, mums trūksta dviejų balsų, bet neformaliai mes turime užtikrintą daugumą“, – „Žinių radijui“ trečiadienį pabrėžė Seimo pirmininkas.

Reaguodamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio interviu su LRT.lt, kuriame akcentuota, kad naujų partnerių į valdančiąją koaliciją nebeieškoma, V. Pranckietis teigė, jog partnerių įtraukti į valdančiąją daugumą nebeplanuojama. Nors Seimo pirmininkas pripažino. kad visada apie tai yra pakalbama.

„Bet mums jie užtikrina palaikymą ir šiaip. Jie patys (Lietuvos lenkų rinkimų akcija. – ELTA) taip pat labai nesiveržia į valdančiąją koaliciją.“

V. Pranckietis teigė, kad esama padėtis užtikrina darbą, todėl gali ir toliau sėkmingai tęstis.

„Žinių radijui“ V. Pranckietis pareiškė, kad skatintų įstrigusį ūkio ministro skyrimo procesą. Seimo pirmininkas pabrėžė, kad tai, jog ūkio ministras nepaskiriamas jau mėnesį, yra premjero rūpestis.

Kalbėdamas apie pokyčius Seimo komitetų pirmininkų srityje V. Pranckietis patvirtino, kad parlamentarė, dabartinė Sveikatos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė yra reali kandidatė užimti Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės postą vietoj į opoziciją perėjusio socialdemokrato Juliaus Sabatausko.

Spalio 25 d. V. Pranckietis minėjo, kad esant reikalui į koaliciją bus kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Kartu V. Pranckietis vylėsi susilaukti opozicijoje likusių socialdemokratų ir kitų frakcijų palaikymo.